Anime - Manga

Şu Anda İzlenebilecek En İyi 10 Isekai Anime

Anime endüstrisinin şimdi Isekai olmadan neye benzeyeceğini hayal etmek zor. Yıllardır, türün ölçeği büyüyor ve şimdi baktığınız her yerde isekai anime var. Fantastik gerilim filmlerinden romantik komedilere kadar herkes için bir Isekai animesi var. Tabii ki, izleme listelerine eklemek için doğru şovu arayan birçok insan var.

İsekai uzmanı olmak için gereken saatleri harcadık. Son zamanların hitlerinden türün klasiklerine kadar, mevcut en iyi 10 Isekai animesini paylaşmak için buradayız. Sizin için tahmin işini ortadan kaldırıyoruz, bu yüzden Isekai’nin ne hakkında olduğunu görmek istiyorsanız, bu haber kesinlikle sizi kapsıyor.

10 Isekai Anime:

Anime | Mushoku Tensei: Jobless Reinarnation

Mushoku Tensei: Jobless Reinarnation

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation, Isekai anime söz konusu olduğunda şu anki lider olabilir. Kasım 2012’de çıkış yaptıktan sonra, hikayenin hit animesi Rudeus Greyrat’ın yardımıyla fandomu büyüledi. Harem fantezisi, gerçek dünyadaki bazı gençleri kurtarmak için anlamsız hayatını feda eden 34 yaşındaki bir adamın hikayesini anlatıyor. Uyandığında kendini yeni bir dünyada Rudeus olarak yeniden doğmuş bulan adam, yıllar sonra ülkesi büyülü bir felakete uğradığında kendini bir eskort görevinde buluyor.

The Eminence in Shadow

Karanlık fanteziden hoşlanıyorsanız, Gölgedeki Eminence istediğiniz şeye sahip. Isekai, dünyayı gölgelerden yönetmeyi hayal eden genç bir çocuğu takip ediyor, ancak genç yaşta öldürülüyor. Başrol Cid olarak fantastik bir dünyada yeniden doğar ve bir yalan üzerine kurulu bir tarikat kurarken planı yeniden başlar. Ancak Cid’in yalanının gerçek olduğu ortaya çıkar ve sahte tarikatı gerçekten tehlikeli bir güç mücadelesinin içine sürüklenir.

The Rising of the Shield Hero

The Rising of the Shield Hero komedi ve aksiyonla dolu bir isekai. Anew Yusagi tarafından yaratılan seri, Naofumi’nin diğer üç kişiyle birlikte yeni bir dünyaya çağrılmasını ve Kardinal Kahramanlar olarak taçlandırılmasını anlatır. Diğerlerine kılıç gibi silahlar verilirken, Naofumi’ye halkı etkilemeyen bir kalkan bahşedilir. Dolandırılan ve ihanete uğrayan Naofumi, kendine Raphtalia adında bir ortak bulur ve ekibi, Naofumi’ye neden bir kalkan kahramanı olarak saygı duyulması gerektiğini halka göstermek için çalışır.

Inuyasha

Eğer bir süredir anime fandomunun içindeyseniz, Inuyasha ismini biliyorsunuzdur. Seri bu noktada klasik bir shonen olarak kabul edilir ve Inuyasha pek çok mem üretmiştir. Bununla birlikte, hikaye çok iyi bir Isekai olarak duruyor. Bir kuyuya düşen ve Japonya’nın geçmiş bir dönemine varan liseli bir kız olan Kagome’nin hikayesini anlatıyor. Kagome orada Shikon Mücevheri olarak bilinen bir kalıntıyı korumakla yükümlü bir rahibenin reenkarnasyonu olduğunu öğrenir. Tek sorun, her yerden iblislerin mücevheri istemesidir ve bu durum Kagome’yi istemeyerek de olsa tam kanlı bir iblis olmayı hayal eden Inuyasha adlı bir yarı iblisle takım olmaya zorlar.

Log Horizon

Karakterleri bir video oyunu dünyasına taşıyan bir dizi isekai hikayesi vardır. Sword Art Online bu hikayede ustalaştı, ancak Log Horizon bu mecazı yeni zirvelere taşıdı. Bilimkurgu hikayesi Elder Tale oyununun oyuncularını takip ediyor. Oyunun 30.000 hayranı oyunda sıkışıp kalınca, oyuncular ve oyunun NPC’leri arasında gerginlikler ortaya çıkıyor. Bu nedenle, Shiroe adlı bir oyuncu, Elder Tale’den kaçmanın yollarını ararken hayatta kalmak için bir lonca oluşturmak üzere bir araya geliyor.

Konosuba: God’s Blessing on This Wonderful World

Konosuba: God’s Blessing on This Wonderful World gelmiş geçmiş en komik Isekai oyunlarından biri olabilir. Aralık 2012’de yaratılan Konosuba, şimdi iyi bir kıkırdama isteyen anime hayranları için altın bir standart olarak görülüyor. Seri, genç Kazume Satou’nun utanç verici bir şekilde ölmesi ve öbür dünyasında tanrıça Aqua ile tanışmasının ardından hikayesini anlatıyor. Tanrıçaya yardım etmeyi kabul eden Kazume, sihirle paralel bir dünyada yeniden doğar ve ikili, Şeytan Kral’ı öldürme umuduyla ayrık bir partiden.

Sonny Boy

Eğer daha ciddi hikayelerden hoşlanıyorsanız, Isekai Sonny Boy’da aradığınızı bulacaksınız. Orijinal seri Shingo Netsuke tarafından yaratıldı ve garip bir liminal dünyaya taşınan üç ortaokul öğrencisini takip ediyor. Benzersiz kurallarla dolu bu yeni dünya, başrollerimize doğaüstü güçler bahşediyor, ancak arkadaşlar birbirleriyle savaşırken eve dönmek için hala mücadele ediyorlar. Ve Bu Dünya’daki yolculukları devam ederken, çete kendileriyle birlikte binlerce kişinin de bu boyutta kapana kısıldığını öğrenir.

My Next Life as a Villainess

Bazen kötü olmak iyidir. My Next Life as a Villainess, öldükten sonra yeniden dünyaya geldiğini öğrenen genç bir kadını konu alan romantik komedisiyle bunun doğru olduğunu kanıtlıyor. Kız artık Fortune Lover adlı bir otome oyununun dünyasında yaşamaktadır, ancak bir sorun vardır – Catarina kötü adamdır! Kötü kaderinden kaçınmak için çaresiz kalan Catarina, gerçek dünyada oynadığı oyunun tuzaklarından kaçınmaya çalışır, ancak benzersiz seçimleri otome evrenini tonlarca garip şekilde etkiler.

Ascendance of a Bookworm

Eğer iyi bir kitabı seviyorsanız, Kitap Kurdunun Yükselişi sizin için yaratıldı. Fantastik seri, kendi kitapları tarafından öldürülen umut dolu bir kütüphaneci olan Urano Motosu’nun hikayesini anlatıyor. Uyandığında, artık Myne adını alan kız en kötü kâbusunun içindedir. Kahramanımız sadece en seçkinlerin kitaplara erişebildiği bir dünyada yeniden doğmuştur, bu yüzden Myne hayatı kendi ellerine alır. Genç kız kendi kitaplarını yazmaya başlar ve bu hamle, kitapsever kıza her türlü istenmeyen ilgiyi getirir.

Re:Zero – Starting Life in Another World

Isekai anime söz konusu olduğunda, hiçbir seri Re:Zero – Starting Life in Another World’den daha iyi bilinmez ve bunun iyi bir nedeni vardır. Taipei Nagasaki tarafından yaratılan bu macera Isekai, bir hikayede isteyebileceğiniz her şeye sahip. Ölümden aşka ve drama, Re:Zero Subaru Netsuke’nin yardımıyla hepsini yapıyor. Çocuk kendini bir fantezi dünyasına taşınmış bulur ve eşsiz gücünü keşfetmek için oldukça hızlı bir şekilde öldürülür. Subaru ölemez; sadece ölümünden daha önceki bir zamanda kendini yeniden canlandırır. Subaru, gücünü kullanarak bir sonraki kraliçe Emilia ile arkadaş olabilir, ancak bu arkadaşa yönelik tehditler, Subaru’yu benzersiz gücüyle bile her fırsatta köşeye sıkıştırır.

Animelerin Isekai takıntısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin!

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

2 Comments

  • İsekapro 11 Aralık 2023

    Yeterli bilgiye sahip olmadan rasgele sıralanmış bir lise oldukça kötü

  • hakan 24 Kasım 2023

    kesinlikle en iyiler listesi değil..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir