Apex Legends

Mendo, Apex Legends’ın nasıl düzeltilebileceğini adım adım anlattı

Outclaws’ın eski Overwatch oyuncusu ve aynı zamanda içerik üreticisi Lucas “Mendokusaii” Håkansson, adım adım Apex Legends’ın nasıl düzeltilebileceğini anlattı.

Şu sıralar Twitch üzerinden yaptığı Apex Legends yayınlarıyla kendine bir hayran kitlesi yaratan Mendo, Twitter üzerinden zincir tweet yayınlandı.

Tweetin içeriği ise, Apex Legends’ın nasıl düzeltilebileceğine dairdi. İş bu paylaşımı sizler için özetledik.

Oyunun acilen bir dereceli sisteme ihtiyacı var

Bilindiği üzere oyun hâlâ basit de olsa bir dereceli sisteme sahip değil. Oyuncu tweetinde bu duruma değinerek, ilk etapta MMR tabanlı bir eşleşme sistemine ihtiyaç olmadığını, derece sıralaması, derecelere göre ödüller ve ilk 500 gibi basit eklentilerle bu işin kotarılabileceğini ifade etti.

Oyun, Solo ve Duo oynanabilmeli

Oyuncularının Apex Legends söz konusu olduğunda en çok şikayet ettikleri temel meselelerden biri de oyunun sadece 3 kişilik bir squad şeklinde oynanabilmesi. Oyuncu paylaştığı tweet serisinde bu durumdan da bahsederek, oyunun acilen bu sorunu bir çözüme kavuşturması gerektiğini dile getirdi.

Dengeleme yaması ve yeni içeriklerin gelmesi lazım

Oyunun halihazırdaki mevcut durumunda, hem karakterler hem de silahlar bakımından oldukça dengesizlik bulunuyor. Mendo bu duruma işaret ederek oyunun acilen iyileştirilmesi ve dengeli bir hâle getirilmesini tavsiye etti. Ayrıca aynı zamanda Outclaws’ta içerik üreticisi olarak görev alan yayıncı, oyunun içerik açısından çok kısır olduğunu ifade etti. Oyunda tek haritanın olması ve çok fazla modun bulunmaması oyunun en büyük yetersizliklerinden biri olarak gösteriliyor.

Pathfinder ve Gibraltar değişmeli

Apex Legends’ta uzun bir süredir Pathfinder’ın gerçekte nasıl bir hitbox hattına sahip olduğu merak konusu. Çünkü oyuncuların çoğuna göre, karakterin sahip olduğu bedenin hitboxa olduğu gibi yansıtılmıyor. Aşağıdaki görselden karakterin aslında sahip olduğu tahmini hitbox karesini görebilirsiniz.

Üstteki olması gereken hitbox iken, alttaki oyundaki hâli.

Gibraltar ise bildiğiniz üzere oyunun en kısıtlı karakterlerinden biri. Kullanışlılık açısından yetersiz olan karaktere üstelik son yamalarda %10 hasar azaltması geldi. Mendo’ya göre, karaktere yönelik yapılan zayıflatmalar oldukça saçma, bunun yerine karaktere çeşitlilik kazandırmanın yolları aranmalı.

Respawn Entertainment önümüzdeki günlerde oyunu düzeltmeye yönelik nasıl seçimler yapacak bilinmiyor, hâlâ meçhul. Shroud ve Dr Disrespect dahil birçok ünlü yayıncı da oyunu ve firmayı eleştirmeye devam ediyor. Mendo’nun söyledikleri sanırım asgari düzeyde hepimizin kani olduğu temel şeyler. Umarım firma kısa sürede oyunu iyileştirmeye yönelik adımlar atar.

Apex Legends ile ilgili gelişmeleri güncel olarak takip etmek için 5Mid ile kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir