Apex Legends

Shroud neden Apex Legends’i bırakıp PUBG oynayacağını açıklıyor

Shroud, Twitch’te Apex Legends oynadığı bir sırada, oyunu sonsuza dek bırakıp PUBG oynayacağını açıkladı.

Ünlü oyuncu, Twitch’te tam zamanlı olarak yayınlara başlamadan önce Cloud9 bünyesinde profesyonel bir CS:GO oyuncusuydu. Lakin ara ara açtığı yayınlarda da herkesin fark ettiği gibi, onun asıl arzusu yayın yapmaktı. CS:GO’yu bıraktıktan sonra tam zamanlı yayınlara başlayan oyuncu kısa süre içerisinde milyonlarca takipçiye ve yüz binlerce aboneye ulaştı.

Ünlü yayıncı CS:GO’yu bıraktığından beri aktif olarak battle royale oyunları oynamakla meşgul. Her ne kadar farklı türde oyunlar oynasa da izleyici kitlesi onun rekabetçi yeteneklerini izleyebilmek adına battle royale oyunları oynamasını istiyor. Haliyle firmalar da kendi battle royale oyunlarını tanıtmak için adeta yayıncıyı kapmak için birbirleriyle yarışıyor.

Electronic Arts, Apex Legends için yayıncıyla anlaşan son firmalardan. Bu anlaşma doğrultusunda yayıncıya ödenen para miktarının yüz binlerce dolar olduğu konuşuluyor.

Shroud, başlarda her ne kadar Apex Legends oynamaktan keyif alsa da ve bunu yayınlarında ifade etse de, son zamanlarda oyunu adeta zorla oynuyor. Ve 15 Nisan’da yaptığı yayın sırasında adeta öfke patlamaları yaşadı ve sonunda oyunu sonsuza dek bırakacağını ve PUBG oynamaya başlayacağını söyledi.

Bu duruma sebep olan şey elbette Apex Legends’ta ayyuka çıkan problemler. Oyunun optimizasyon sorunları, bugları ve laglı serverları adeta oyuncuları ve yayıncıyı oyundan soğutmuş durumda. Yayıncı bu durumdan artık bıkmış olmalı ki, 15 Nisan tarihinde yaptığı yayında şöyle bir cümle kurdu: “Sonsuza dek bu oyundan çıkmadan önce üç oyunum kaldı.”

Ünlü yayıncı ardından bundan sonra PUBG oynayacağını söyledi. Arkadaşlarına şu an PUBG’nin çok iyi bir durumda olduğunu söyleyen ünlü yayıncı bu ifadesiyle arkadaşlarını bile şaşırttı.

İşte karşınızda oyuncunun Apex Legends’ta lagdan dolayı öfke patlaması yaşadığı bir an.

Apex Legends hakkındaki gelişmeleri güncel olarak takip etmek için 5Mid ile kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir