Apex Legends

Shroud’un Apex Legends’ta karşısına çıkan hileci ‘çocuk’

Twitch’in en popüler yayıncılarından Shroud, Apex Legends oynadığı sırada karşısına ‘aimbot’ kullanan bir hileci çıktı. Sonrasında yaşananlar ise hem komik hem de üzücü.

Ne yazık ki, özellikle ‘rekabete dayalı online’ oyunlarda hile kullanmayı tercih eden çok fazla oyuncu var. Hile eğer başkasına karşı kullanılmıyorsa bu bazen eğlenceli bir hâl alabiliyor. GTA ve Age of Empires hilelerini hatırlayalım. Lakin, karşınızda sizin gibi kanlı canlı bir insan varsa ve onu alt etmek için sizi avantajlı kılacak üçüncü parti hile programları kullanıyorsanız, bu sizin birtakım problemleriniz olduğunu gösterir.

Shroud, Apex Legends yayını yaptığı bir sırada, ‘sorunlu’ bir insanla, yani bir hileciyle karşılaştı. Aimbot kullandığı için yayıncıyı kolayca avlayan oyuncunun ismi ‘ImaTTVCringeKid’. Niçin hile kullandığı bilinmeyen oyuncu büyük ihtimal ünlü Apex Legends yayıncılarını hile ile avlamaya çalışan birtakım insanlardan.

Hileci karşısında soğukkanlılığını koruyan yayıncı, karşısındaki kişinin neden hile kullandığını merak ettiğini ifade ettikten sonra bir süre oyuncuyu izledi. Onunla iletişim kurdu. 25 yaşında olduğunu söyleyen hileci, muhtemelen o yaşta değil. Daha doğrusu o yaşta olmamalı, yoksa çok üzücü olur.

Shroud, hilecinin neden hile kullandığını anlamadığını belirttikten sonra, oynama tarzının çok iyi olduğunu, muhtemelen ‘aimbot’ kullanmasa da oyunu çok iyi oynayacağını söyledi. Bu yüzden neden hile kullandığını tercih ettiğini anlamadığını belirtti.

İşte ünlü yayıncının söz konusu hileci ile yaşadığı anların klipleri

Hileci ‘çocuk’ ile ilk temas

‘Oyunda iyi ama hile kullanıyor’

Shroud: “Neden hile kullanıyorsun?”

Hileci ‘çocuğun’ 25 yaşında çıkması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir