Apex Legends

‘Yeni’ Apex Legends testlerine göre ‘hitbox’ sorunları çözülmemiş

Apex Legends şubat ayında piyasaya çıktığı günden beri oyuncular tarafından en çok şikayet edilen tarafı ‘hitbox‘lardı. Görünen o ki yeni sezonla birlikte bu sorunlar yaşanmaya en azından bir süre daha devam edecek.

Apex Legends’ın ‘hitbox’ sorunu

Tüm Apex Legends severlerın en çok müzdarip olduğu sorunların başında kuşkusuz ‘hitbox’ problemleri geliyor. Özellikle Pathfinder karakterinin sahip olduğu hitbox sorunları oyuncuları bıktırmış durumda. Bilindiği üzere, Pathfinder karakterinin bedeniyle sahip olduğu ‘hitbox’ hiçbir şekilde uyumlu değil. Karakterin ‘hitbox’undaki eksiklikler ve fazlalıklar, şampiyonu öldürmeyi ve oynamayı adeta çok güç kılıyor.

Bilindiği üzere, en son eski profesyonel Overwatch oyuncusu, bu konuda Apex Legends’ı açık bir şekilde uyarmıştı. Oyuncu, Twitter’dan yaptığı paylaşımlarla, Apex Legends’ın nasıl düzeltilebileceğine dair fikirlerini adım adım atlatmıştı. Ve bunların başında Pathfinder’ın değişmesi geliyordu.

‘Yeni’ Apex Legends’ta ‘hitbox’ sorunları devam ediyor

Pathfinder karakterinin en başından beri sahip olduğu ‘hitbox’ sorunları, 20 Mayıs’ta gelen güncellemeyle birlikte çok daha tutarsız bir hâl almaya başladı. Reddit kullancısı sun-devil2021, oyunun Pathfinder karakteriyle ilgili geldiği son noktayı paylaştı ve görünen o ki, Apex Legends, uzun bir süre daha ‘hitbox’ problemleri yaşamaya devam edecek.

Reddit kullancısının paylaştığı videoya göre, Octane karakteri, çok rahat bir şekilde hasar alırken, Pathfinder karakterinin bazı bölgelerinden vurulursa hiçbir şekilde hasar almıyor. Hem komik hem de üzücü olan bu sahneler, Apex Legends’ın Reddit sayfasında oldukça büyük tepkiler topladı ve kullanıcılar ağır bir şekilde Respawn’ı eleştirdi.

Hitbox nedir?

‘Hitbox’ hakkında bilmeniz gereken her şeyi, ekşisözlük yazarı ‘rainy monday’ açık bir şekilde anlatmış, arzu ederseniz bu linkten yazarın hitbox hakkında yazdıklarını okuyabilirsiniz.

İşte Reddit kullanıcısının paylaştığı söz konusu video:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir