Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

BLAST Premier B Grubu maçları tamamlandı

BLAST Premier turnuvasının B grubu maçları tamamlandı. Zorlu grupta Na’Vi, maçlara damgasını vurdu.

Grubun açılış maçı Na’Vi ve Vitality arasında oynandı. Açılış maçında 2-0 kazanan Vitality, rakibini alt maça gönderdi. Kaybedenler eşleşmesinde bizleri bir sürpriz bekliyordu. Complexity karşısında 2-0’lık yenilgi, Astralis’i de alt kaybedenler arasına sokmuştu. Kazananlar eşleşmesi Vitality ve Complexity olurken, kaybedenler eşleşmesi Na’Vi ve Astralis oldu.

Grupta kalacak takımı belirleyecek ilk maç her iki takım için de büyük önem taşıyordu. İlk harita olan Train, Na’Vi’nin seçimi olmasına rağmen Astralis 16-6 gibi net bir skorla haritayı kazandı. CIS ekibi için bu durum tehlike çanları demekti. İkinci harita ise Astralis’in kendi sahası sayılabilecek Nuke haritasıydı. Ancak s1mple ve ekibi bu haritayı rakibinin elinden 16-9 gibi bir skorla rahatça almayı başardı.

Kazananı belirleyecek harita Inferno oldu. Grubun belki de en güzel maçlarından birini izlediğimiz bu haritada, Astralis zafere ulaşmaya çok yakın görünüyordu. 14-10 öne geçen Astralis, zaferden yalnızca 2 puan uzak olsa da Na’Vi haritayı 16-14 kazandı ve grupta kalmayı başardı. Turnuvanın favorisi olarak görülen Astralis’in de böylece gruptan çıkamadığını görmüş olduk.

Bu maçın yanında, Complexity Gaming de Vitality’i 2-0’la geçerek grupta yoluna emin adımlarla devam etti. Grubun iki favorisi de beklemedik şekilde turnuva dışına itilmiş oldu. Grubun kazananını belirleyecek eşleşme, Na’Vi ve Complexity Gaming arasında oynanacaktı. Final maçını Na’Vi, deyim yerindeyse zorlanmadan 2-0’la kazandı.

Sonuç olarak, Na’Vi ve Complexity Gaming 50.000 ve 35.000 dolarlık ödüllerin sahipleri oldular. Bu galibiyetler aynı zamanda onları BLAST Premier Spring 2020 Finallerin’e de götüren biletleri vermiş oldu.

BLAST Premier A Grubu maçlarına göz atmak isterseniz : BLAST Spring Series A grubu maçları tamamlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir