BLAST Premier Fall Final 2022' Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

BLAST Premier Fall Final 2022’de Çeyrek Final Tamamlandı

BLAST Premier Fall Final 2022‘de çeyrek finaller dün oynanan karşılaşmalar ile tamamlandı. Rakiplerini 2-1 ile geçen Ninjas in Pyjamas ve Heroic yarı finale yükselen ekipler oldu. Natus Vincere ve G2 turnuvaya veda etti.

Heroic  2:1  G2

Çeyrek finallerin ilk karşılaşmasında ev sahibi Heroic ve G2 karşı karşıya geldi. G2 ilk harita için Mirage tercihinde bulunurken, Heroic, Nuke seçti. Final haritası olarak Vertigo belirlendi.

  1. Harita Mirage: İlk roudu kaybetse de haritaya iyi başlayan taraf Heroic oldu. 6-3 öne geçen ekip etkili oyununu yarı boyunca sürdürerek ilk yarıyı 12-3 kazanarak büyük bir avantaj elde etti. Bu avantajını haritanın tamamına alan Heroic, rakibinin seçtiği haritayı 16-8 kazanarak seride 1-0 öne geçti.
  2. Harita Nuke: İkinci haritada toparlanan G2, baskıdan kurtuldu. Karşılaşmaya iyi başlayıp rakibinin seçtiği haritada üstünlüğünü sağlayan ekip NiKo ve huNter-‘ın etkili oyunuyla 16-6 galip gelerek durumu 1-1’e getirdi.
  3. Vertigo: Serinin final haritası büyük heyecana sahne oldu. Taraftar desteğini arkasına alan Heroic 5-1 ile haritaya iyi başlayan taraf oldu. Sonrasında toparlanan G2, durumu 9-6’ya getirerek ilk yarıyı önde kapattı. Haritanın 2. yarısında sjuush ile etkili olan Heroic ipleri tekrardan aldı. Taraftar desteğini de arkasında hisseden ekip haritayı 16-12 kazanarak yarı finalde Liquid’in rakibi oldu.
Heroic, yarı finale yükselen ekip oldu.
Heroic, yarı finale yükselen ekip oldu.

Ninjas in Pyjamas  2:1  Natus Vincere

Günün ikinci karşılaşmasında NiP, Inferno’yu seçerken NAVI Mirage seçiminde bulundu. Final haritası olarak Overpass belirlendi.

  1. Harita Inferno: Serinin ilk haritasına iyi başlayan taraf 5-1 ile NiP oldu. Sonrasında toparlanan NAVI 6-5’e getirse de, NiP harita hakimiyetini elden bırakmadı ve yarıyı 9-6 önde tamamladı. İkinci yarıda da seçtiği haritada üstünlüğü sağlayan NiP, rakibine fırsat vermeyerek haritayı 16-10 kazandı.
  2. Harita Mirage: İkinci harita Mirage, turnuvanın en çekişmeli maçlarından birine sahne oldu. Haritanın NAVI’nin 8-1’lik üstünlüğü ile başladı. Sonrasında NiP, arka arkaya aldığı roundlar ile ilk yarıda durumu 8-7’ye getirdi. Karşılaşmanın ikinci yarısında S1mple’in çok etkili oyunu karşısında NiP takım olarak ayakta kaldı. Maç 15-15 ile uzatmalara taşında. Uzatmalarda rakibine diş geçirmeyi başaran taraf NAVI oldu. Yıldız oyuncusunun 40 skor yaptığı karşılaşmayı kazanan ekip durumu 1-1’e getirdi.
  3. Harita Overpass: Final haritasına iyi başlayıp etkili oyununu maç boyunca sürdüren NiP ilk yarıyı 9-6, maçı da 16-10 kazanarak yarı finale yükseldi.
NiP, yarı finale yükselen bir diğer ekip oldu.
NiP, yarı finale yükselen bir diğer ekip oldu.

Blast Premier Fall Final 2022’de Yarı Final Zamanı

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da gerçekleşen BLAST Premier Fall Final 2022‘de yarı final eşleşmeleri belli oldu. Bugün 17:30’da ev sahibi Heroic, Liquid ile karşılaşacak. Günün 2. yarı finalinde saat 21:00’da FaZe ile NiP karşı karşıya gelecek.

 

 

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir