Counter-Strike: Global Offensive

BLAST Premier Fall Final 2022’de Final Zamanı

BLAST Premier Fall Final 2022'de Final Zamanı
HLTV

Counter Strike: Global Offensive’de sezonun son büyük turnuvası olan BLAST Premier Fall Final 2022’de final zamanı geldi çattı. Bu akşam saat 19:00’da Danimarka’nın başkenti Kopenhag, FaZe ve Heroic’in kupa için mücadelesine sahne olacak.

Heroic Kendi Evinde

Heroic, Rio Masters 2022 sonrasında tekrardan final görerek yükselen grafiğini sürdürmeye devam ediyor. Bu kez kendi taraftarları önünde oynayacak olan ekip zorlu takımları aşarak finale geldi. B grubundaki ilk maçında NiP’i 2-1 geçerken, ikinci maçta finaldeki rakibi FaZe’ye 2-0 kaybetmişti. Taraftalarının desteğini arkasına alan Heroic pes etmedi. Çeyrek finalde G2’yu 2-1 geçen ekip dün yarı finalde Liquid karşısında kazanarak finale adını yazdırdı.

Heroic yarı finalin ilk haritası için Overpass seçiminde bulurken, Liquid Inferno seçti. Final haritası Vertigo olarak belirlendi. Overpass’in ilk yarısı büyük bir çekişmeye sahne olurken, yarıyı ev sahibi Heroic 8-7 önde kapattı. Kendi seçtiği haritada 2. yarıda ağırlığını koyan ekip 16-10’la avantajı eline aldı.

Danimarka temsilcisi ikinci haritaya da 7-2 ile iyi başlasada Liquid toparlanarak yarıyı 8-7 önde kapattı. Hartanın ikinci yarısında da çekişme devam etti. 15-15 ile uzatmalara taşınan haritayı Liquid 19-17 kazandı ve final haritasına geçildi.

Vertigo’da oyuncusu sjuush’un etkili oyunuyla ipleri eline alan Heroic ilk yarıyı 11-4, karşılaşmayı da 16-9 kazanarak büyük finalin yolunu tuttu.

FaZe Çok Formda

BLAST Premier Fall Final 2022′nin en formda takımlarından biri olan FaZe, Rio 2022 Major sonrasında taraftarlarına kendini affettirmek istiyor. Turnuvanın açılış maçında OG’yi sonrasında finalde karşılaşacağı Heroic’i 2-0’la geçen ekip yarı finalde NiP ile karşılaştı. Güçlü rakibi karşısında 2-1’lik galibiyetle ayrılan ekip finalde Heroic’in rakibi oldu.

NiP ilk harita Overpass, FaZe ikinci harita olarak Nuke seçiminde bulundu. Final haritası Mirage belirlendi. Turnuvanın en çekişmeli serilerinden biri olan eşleşme çok büyük bir heyecana sebep oldu. Overpass’ın ilk yarısı NiP’in 8-7 üstünlüğü ile geçildi. İkinci yarıda kendi seçimi olan haritada rakibine şans tanımayan ekip 16-11 ile avantajı eline aldı ve FaZe, turnuva boyunca ilk defa geriye düştü.

FaZe, kendi seçtiği harita olan Nuke’da kötü başladı. İlk yarı 9-6 NiP üstünlüğü ile geçildi. Çekişme maç sonuna kadar devam etti ve 15-15 ile uzatmalara geçildi. Uzatmalarda ipleri eline alan FaZe oyuncusu ropz maça ağırlığını koydu ve seri 1-1’e geldi.

Karşılaşmanın final haritası Mirage’da ilk yarı dengeli geçti. İkinci yarıda tecrübesini konuşturan FaZe maçı 16-8 kazanarak büyük finalde Heroic’in rakibi oldu.

 

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.