BLAST Premier Fall Final 2022'de Şampiyon Heroic Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

BLAST Premier Fall Final 2022’de Şampiyon Heroic

Counter Strike: Global Offensive’de sezonun büyük turnuvalarından olan BLAST Premier Fall Final 2022’de şampiyon belli oldu. Heroic kendi taraftarları önünde FaZe’i 2-1 yenerek turnuvayı şampiyon tamamladı.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da gerçekleştirilen turnuva pek çok çekişmeli maça sahne oldu. Dün akşam saat 20:00’de turnuvanın iki favori ismi Heroic ve FaZe kupa için karşı karşıya geldi.

Heroic ilk harita olarak Overpass seçiminde bulunurken, FaZe Inferno seçti. Karşılaşmanın ve turnuvanın son haritası olarak Mirage belirlendi.

  • 1. Harita: Overpass

Heroic kendi seçtiği haritaya, taraftaları önünde tutuk başladı. FaZe maçın hemen başında 5-0 öne geçti. Toparlanması bilen Heroic, Cadian’ın etkili performansıyla ilk yarıyı 8-7 önde tamamlamayı başardı. Haritanın ikinci yarısında kontrolü elinde tutan ekip 16-11 ile seride 1-0 öne geçerek avantajı yakaladı.

  • 2. Harita: Inferno

Heroic, ilk haritadan aldığı galibiyetin rüzgarıyla Inferno’ya da iyi başladı. Durum 8-4’e kadar gelse de FaZe bu süre sonrasında toparlanarak ilk yarıyı 8-7’ye getirdi. İkinci yarıda ropz ve broky’nin etkili oyunu FaZe aradaki farkı açma imkanı verdi. Kendi seçtiği haritayı 16-12 kazanan ekip durumu 1-1’e getirdi.

  • 3. Harita: Mirage

Büyük finalin son haritası turnuvanın en büyük çekişmesine sahne oldu. Taraftar desteğini sonuna kadar arkasına alan Heroic haritaya fırtına gibi başlayarak durumu 11-4’e kadar getirdi. Taraftar baskısı ve skor olarak geride olmasına rağmen toparlanmayı başaran FaZe arka arkaya kazandığı roundlar ile 14-14’e kadar getirdi. Son 2 round takımlar tarafından paylaşılınca uzatmalara geçildi. Uzatmalarda Heroic oyuncusu stavn aldığı skorlar ile takımını öne taşıdı ve Heroic, FaZe’yi 19-16 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Heroic oyuncusu broky turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi.

BLAST Premier Fall Final 2022 ödül havuzu

Toplamda 425 bin dolar ödül havuzunun olduğu turnuvada şampiyon takım Heroic 200 bin dolar kazanırken ikinci olan FaZE 85 bin dolar kazandı. Heroic para ödülünün yanında Blast Premier Dünya Şampiyonası davetiyesinin de sahibi oldu.

 

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir