Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Cs_summit 5 turnuvasında yer alacak 6 takımdan 5’i belli oldu

12-15 Aralık tarihlerinde ABD’nin Los Angeles şehrinde düzenlenecek olan cs_summit 5 turnuvasında yer alacak 6 takımdan 5’i duyuruldu. Takımlar arasında 3 Avrupa temsilcisinin yanı sıra, 2 Brezilya takımı da bulunuyor.

Organizatör Beyond The Summit, geleneksel hale gelmiş cs_summit organizasyonunun 5. sine hazırlanıyor. Şirket, bugün resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla da turnuvada yer alacak takımların 5’ini duyurdu. Son davetli takım ise ilerleyen günlerde belli olacak.

Cs_summit 5 turnuvasının hangi formatta oynanacağı henüz açıklanmadı. Fakat bir önceki turnuva ile aynı şekilde oynanacağı varsayımında bulunsak çok da yanlış olmaz. 6 takımın tek bir grupta mücadele edeceği turnuvanın grup aşamasında, çift eleme sistemi uygulanacak. Her takım birbirleriyle 2 maç yapacak ve grup aşamasında oynanan tüm maçlar BO1 formatında oynanacak. Grubu ilk dörtte bitiren takımlar playofflar’a çıkmaya hak kazanacak.

Playofflar ise BO3 üzerinden oynanacak ve tek eleme sistemi uygulanacak. Toplam ödül havuzunun $150,000 olacağı tahmin edilen cs_summit 5 turnuvasında takımların kazanacağı para ödülleri, takımların grup aşamasında kazandıkları maç sayısına göre değişiklik gösterecek.

Cs_summit 5’e davet alan takımlar:

  • G2 Esports
  • mousesports
  • Virtus.pro
  • MIBR
  • FURIA Esports

5 takım arasından sadece G2 Esports, ikinci cs_summit turnuvasına katılmış olacak. Cs_summit 3’te yer almış olan Fransız temsilcisi, turnuvayı sonuncu olarak tamamlamıştı. FURIA, MIBR, Virtus.pro ve mousesports, tarihlerinde ilk defa Beyond The Summit organizasyonunda yer alacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir