Counter-Strike: Global Offensive

CS:GO oynarken hile kullandığını ‘açık eden’ yayıncı banlandı

CS:GO oynarken hile kullandığını ‘açık eden’ yayıncı Twitch’ten banlandı.

Ne yazık ki söz konusu etik olmayan davranışlar ise, Twitch’te bugünlerde bu davranışlara çok sık rastlar olduk. Soytarılığın ve teşhirciliğin gün geçtikçe arttığı oyun yayını dünyasında, yayın yaptığı sırada hile kullanmaktan çekinmeyen kimseler de var. Onlardan biri de, geçtiğimiz günlerde hile kullandığını bir şekilde açık etmeyi başaran Tom Black adlı yayıncı oldu.

Tom Black adıyla bilinen yayıncı, arkadaşıyla CS:GO oynadığı sırada, “merak etme bir çözümüm var, şuna bak” dedikten sonra kasten veya kasıtsız, bu hiç fark etmez elbet, hile menüsünü açık etti. Kendisinin neyi ispatlamaya çalıştığı bilinmez ama bu onun Twitch’ten, zannederiz ki, kalıcı bir şekilde banlanmasına sebep oldu.

Bu gibi durumların Twitch’te son zamanlarda çok fazla sık yaşandığı hepimizin malumu. Oyunların sahip olduğu açıkları, oyuna ve kullanıcılarına zarar verecek şekilde kullananların sayısı ne yazık ki her zaman çok fazlaydı. CS:GO’da elbette bu sayı çok daha fazla. Lakin gelinen bu durum, sanırım hepimizin bam teline basmıştır. Dileriz ki, Twitch’in bu gibi durumlarda kestiği cezayı, en azından ileri ki zamanlarda, Valve de kendi oyunlarındaki olumsuz durumlar için uygulayabilir.

Espor ile ilgili gelişmeleri güncel bir şekilde takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

İşte söz konusu video:

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.