Counter-Strike: Global Offensive

CS:GO’dan en çok para kazanmış 20 profesyonel oyuncu

CS:GO espor dünyasının en eski ve en büyük oyunlarından biri. Her yıl onlarca büyük turnuvasına şahit oluyoruz. Peki hiç bu turnuvalardan en çok para kazanmış oyuncunun kim olduğunu merak ettiniz mi?

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında, Astralis’ın oyuncuları Nicolai ‘dev1ce’ Reedtz, Peter ‘dupreeh’ Rasmussen ve Andreas ‘Xyp9x’ Højsleth, turnuvadan kazandıkları para bakımından 1 milyon dolar eşiğini geçmeyi başardılar.

Astralis’ın ünlü oyuncularının bu başarısıyla beraber ister istemez akıllara şu soru geldi: Sahi bu oyundan kim ne kazanıyor? Sizin için bu sorunun cevabının peşine düştük.

Astralis’ın oyuncuları elbette en çok para kazanan CS:GO oyuncularının listesinde başı çekiyor. Takımın ESL Pro League Season 8‘ı domine ederek zafer elde etmeleriyle beraber takımın diğer iki üyesi Lukas ‘gla1ve’ Rossander ve Emil ‘Magisk’ Reif de milyonerler listesine adını yazdırdılar. Böylelikle listenin ilk beş sırasında yer alan oyuncuların hepsi Astralis’ın Danimarkalı oyuncuları oldular.

Hiçbir takım şu anda Danimarka’yı yavaşlatmayı başaramıyor, bu da liderliklerini daha üst sıralara taşımalarına vesile oluyor. Ve hatta bu sezon daha fazla başarılı olmalarıyla birlikte 1,5 milyon dolar ve hatta 2 milyon dolar gibi inanılmaz miktardaki paralara erişebilir oyuncular.

Geçelim listedeki detaylara. Xyp9x kazandığı 1,446,921,90 dolar ile şu an birinci durumda. Ardından takım arkadaşı dupreeh listeye  1,433,922,74 dolar ile ikinci olarak yerleşiyor. Takımın diğer üyeleri de aşağıdaki listede göreceğiniz üzere 1 milyon dolar barajını aşmış şekilde takım arkadaşlarının arkasından geliyorlar.

Liste şu an itibariyle adeta bir ulus mücadelesini yansıtıyor aynı zamanda. 6. ve 9. sırada ve arasında yer alan oyuncuların hepsi Brezilyalı. Sonra olofmeister ve JW gibi ünlü İsviçreli oyuncular geliyor.

İşte karşınızda CS:GO’dan en çok para kazanmış 20 oyuncu:

Görsel kaynağı: dexerto.com

CS:GO hakkındaki gelişmeleri güncel olarak takip etmek için 5Mid ile kalın!

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.