Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

EPICENTER 2019’da yer alacak 8 takım belli oldu!

17-22 Aralık tarihleri arasında Rusya’nın Moskova şehrinde düzenlenecek olan EPICENTER 2019 turnuvasında yer alacak 8 takım belli oldu. Toplam ödül havuzunun $500,000 olduğu organizasyonda son spotu Bağımsız Devletler Topluluğu Elemesi’nin kazananı forZe oldu.

CS:GO sahnesinde çok fazla farklı turnuva oluyor. Bunun en büyük sebebi ise turnuvaların organizasyonlar tarafından düzenlenmesi. EPICENTER da baştan gelen büyük organizasyonlardan bir tanesi. Sadece Rusya’da düzenlenen turnuva, 2016 yılından beri her yıl düzenleniyor. Moskova ise 3. defa bu turnuvaya ev sahipliği yapacak.

EPICENTER 2019’da yer alacak olan 8 takımın 5’i davet ile burada bulunacak. AVANGAR, Team Vitality, Evil Geniuses, Natus Vincere ve Fnatic bu takımların arasında bulunuyor. Heroic, forZe ve EHOME ise yapılan bölge elemelerinin ardından burada bulunmaya hak kazandı.

Turnuva formatı henüz açıklanmasa da bir önceki yılın kurallarının uygulanacağı tahmin ediliyor. Buna göre, 4’er takımdan oluşan iki ayrı grup şeklinde turnuva başlayacak. Çift eleme sisteminin uygulanacağı grupta, bütün maçlar BO3 üzerinden oynanacak. Gruplarını lider olarak tamamlayan takımlar playofflar’a yarı finalden başlarken, gruplarını ikinci ve üçüncü bitiren takımlar çeyrek finallerde karşı karşıya gelecek.

Playofflar’da ise tek eleme sistemi uygulanacak ve oynanan tüm karşılaşmalar BO3 formatında olacak. Turnuvada mücadele eden bütün takımlar belli bir miktar para kazanacak iken birinci olan takım $250,000’ın sahibi olacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir