Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Söylentilere göre Dignitas, yeni bir kadro kurma peşinde!

CS:GO sahnesinin en köklü takımlarından biri olan Dignitas, yaklaşık 1.5 yıllık aranın ardından güçlü bir kadroyla rekabete geri dönmeyi planlıyor. DBLTAP editörü Jarek “DeKaY” Lewis’in haberine göre, Kuzey Amerika temsilcisinin hedefinde 4 oyuncu var.

2012 yılında CS:GO’ya giriş yapan Dignitas, 2018 yılının ağustos ayına kadar bu rekabetin içinde kalmıştı. 2003 yılında kurulan espor kulübü, yaklaşık 1.5 yıl aradan sonra tekrar arenaya geri döneceği söyleniyor. Söylentilere göre takımın hedefinde Adam “friberg” Friberg, Richard “Xizt” Landström ve Patrik “f0rest” Lindberg var. Verilen bilgilere göre Kuzey Amerika temsilcisi, Nordavind takımının eski AWP oyuncusu Hakon “hallzerk” Fjærlih ile çoktan anlaştı ve oyuncuyu deneme sürecine aldı.

Takımın beşinci ve son oyuncusu hakkında ise henüz bir bilgi yok. Ağustos ayında Heroic’ten ayrılan Friberg, şu anda serbest oyuncu konumunda. Fakat işler Xizt ve f0rest için aynı değil. Şu anda Xizt’in Fnatic ile, f0rest’in ise Ninjas in Pyjamas ile bir sözleşmesi bulunuyor. Eğer Dignitas bu iki oyuncuyu kadrosuna katmak isterse takımları ile anlaşmak zorunda.

Xizt, f0rest ve friberg aynı zamanda eski takım arkadaşları. Üçü de bir zamanlar NiP forması altında beraber mücadele ediyorlardı(f0rest hala devam ediyor). NiP, üç oyuncunun da beraber oynadığı zamanlarda, offline turnuvalarda 87 harita üst üste kazanarak absürt bir sayıya ulaşmıştı. Beraber oynadıkları dönemde ESL One: Cologne 2014’ü kazanmayı başaran oyunculardan, takımdan ilk ayrılan 2017 sonlarında Friberg olmuştu. Ondan 7 ay sonra da Xizt takımdan ayrılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir