Hakkımızda

5mid.com Ekim 2014’te, Ankara’da bir kafede yayına başladığından itibaren Türkiye’de sayısı her geçen gün artan espor takipçilerine kaliteli, tarafsız ve bilgi dolu içerikler sağlamayı amaçlayan bir espor haber sitesi oldu. Türkiye’de alışılmadık olan idealist bir vizyon ile hileli başlıklardan, galeri haberciliğinden ilk günden bu yana kaçınan 5mid.com, hep bilgi sunmayı hedefledi. Türkiye’de espor sahnesinde aktif olan tüm takımlar ve Riot Games gibi geliştiriciler ile devamlı iletişim halinde kalarak esporu “oyun” bağlamından ayırıp sektörün hak ettiği gerçek ve ciddi basın ihtiyacını gidermeye yönelik çalıştı.

5mid.com yayın hayatı boyunca espor ile birlikte büyümeye ve gelişmeye devam etti. Kullanıcı geri dönüşlerine önem verdi ve arayüzünü buna göre şekillendirdi. Espor gazeteciliğinin hakkını verecek özel içerikler ile her gün daha iyi olmak için elinden geleni yaptı. Hukuk, tıp, mimari, tasarım, tercümanlık gibi farklı iş kollarında uzmanlaşmasına rağmen espor merkezinde buluşan, genç ve sofistike bir ekip ile okuyucuya bu yeni dünyayı her şeyiyle aktarmaya çalıştı.

5mid.com 2018 yılında, Cem ve Zafer’in hayalini ve hikayesini devam ettirmek, esporun ilk platformunu kaybetmemek, aksine ileriye taşımak için Flank Esports bünyesine dahil oldu. 2020 yılında 5mid.com’in kurucusu ve espor sektöründe eşi benzeri olmayan girişimlere imza atan Zafer Zırhlı aramızdan ayrıldı. 2021 yılında ise site inaktif hale geldi.

2022 yılının Kasım ayında espor sektörünün içinden bir grup genç Zafer’in izinde, bu oluşumun temelindeki doğru habercilik etiğiyle ve espor sektöründe yenilik hedefiyle yola çıkarak 5mid.com’u tekrar aktif hale getirdi. Oyuncuların buluşma noktası, esporun Türkiye ve dünyadaki gelişimine paralel yenilikçi projeler üretmeye devam edecek, aynı zamanda geçmişinden aldığı habercilik geleneğini devam ettirecektir.

 

Misyonumuz & Vizyonumuz

5mid.com’un ilk ve öncelikli misyonu okuyucusuna, espor takipçilerine ve genel kamuoyuna espor sektörü hakkındaki güncel haberleri en doğru şekilde sunmaktır. Bu doğrultuda 5mid.com günlük olarak çıkardığı ve yetkin yazar kadrosu tarafından hazırlanan nitelikli içerikleri okuyucuya aktarır.

5mid.com’un en temel vizyonu büyüyen ve gelişen espor sektörünün önemli bir parçası olmak ve bu kolektif yapıya yapabileceği tüm katkıyı yapmaktır. Kurucumuz Zafer Zırhlı’nın anısı ve mirasıyla dünyanın en büyük espor projelerinden biri olmayı hedefleyen 5mid.com, buna ek olarak esporun Türkiye ve dünyadaki gelişimine yönelik yenilikçi, yaratıcı ve eşsiz projeler geliştirmeyi ve bunları espor takipçilerine yararlı olacak şekilde kullanılabilir hale getirmeyi planlamaktadır.

Reklam ve iş birliği önerileriniz için bize [email protected]’dan ulaşabilirsiniz

En güncel haberlere ulaşmak için Twitter hesabımızı takip etmeyi unutmayın.