Hakkımızda

Ekim 2014’te, Ankara’da bir kafede yayına başladığımızdan beri Türkiye’de sayısı her geçen gün artan espor takipçilerine kaliteli, tarafsız ve bilgi dolu içerikler sağlamayı amaçlayan bir espor haber sitesi olduk. Ülkemizde alışılmadık olduğunu düşündüğümüz idealist bir vizyon ile hileli başlıklardan, galeri haberciliğinden ilk günümüzden bu yana kaçındık, hep bilgi sunmayı hedefledik. Türkiye’de espor sahnesinde aktif olan tüm takımlar ve Riot Games gibi geliştiriciler ile devamlı iletişim halinde kalarak esporu “oyun” bağlamından ayırıp sektörün hak ettiği gerçek ve ciddi basın ihtiyacını gidermeye yönelik çalıştık.

Şimdi ise espor ile birlikte biz de büyüyor ve gelişiyoruz. Aralık 2016 itibariyle 5Mid’i baştan aşağı değiştirip kullanıcılarımız için çok daha hızlı ve okuması kolay bir tasarıma geçiş yaptık. Espor gazeteciliğinin hakkını verecek özel içerikler ile her gün daha iyi olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Hukuk, tıp, mimari, tasarım, tercümanlık gibi farklı iş kollarında uzmanlaşmasına rağmen espor merkezinde buluşan, genç ve sofistike bir ekip ile sizlere bu yeni dünyayı her şeyiyle aktarmaya çalışıyoruz.

2018 yılında, Cem ve Zafer’in hayalini ve hikayesini devam ettirmek, esporun ilk platformunu kaybetmemek, aksine ileriye taşımak için Flank Esports olarak 5mid.com’u bünyemize dahil ettik. Her geçen gün büyüyen ailemiz ama amatör ruhumuzla, ilk günkü heyecan ile hızlı ve doğru habercilik ilkesini benimseyerek var gücümüzle çalışıyoruz.