League of Legends League of Legends Haberleri

Frozen ve Wolf, Bahçeşehir SuperMassive’de

Transfer sezonunun belki de en bomba transferlerini yapan Bahçeşehir SuperMassive, Frozen ve Wolf’la anlaştı.

Geçtiğimiz sene Güney Koreli oyuncuları GBM ve SnowFlower’la çok başarılı bir sezon geçiren takım kadro ayarını bozmak istemiyor. GBM’in Royal Youth’a transferinden sonra ekip 1907 Fenerbahçe’den ayrılan Frozen’la anlaştı. “Koreli” kavramını bize yakından tanıtan Frozen ilk geldiği sene ligi adeta alt üst etmişti. İlk geldiği mevsim yeni bir kadroyla bekleneni veremeyen takım, Frozen’ın büyük katkılarıyla TBF’yi kazanıp Worlds’e gitmeye hak kazanmıştı. Worlds Ön Elemeleri’nde de aynı başarısını sürdüren takım gruplara çıkıp, buradan elenmişti. Özellikle o sene  Frozen o kadar iyi oynuyordu ki herkes tarafından ligin en iyi oyuncusu olarak gösteriliyordu. Ardından gelen mevsimlerde çeşitli problemlerden dolayı başarılı olamayan ekipten ayrılan Frozen’ın yeni adresi Bahçeşehir SuperMassive oldu.

Takım belki de sezonunun en büyük transferini Wolf’la yaptı. Snowflower’dan boşalan koltuğa gelen ismin kariyeri başarılarla dolu. SK Telecom T1’da inanılmaz sezonlar geçiren Wolf, takımın geçtiğimiz seneki başarısız performansından sonra serbest oyuncu konumuna geçtiğini duyurmuştu. Wolf’un profesyonel oyunculuk kariyerinde LCK şampiyonluklarını bir kenara koyarsak, 2 Worlds şampiyonu, 2 MSI şampiyonu, 1 MSI finalisti ve 1 Worlds finalisti gibi çok büyük başarıları var. 2017 yılında dünyanın en iyi destek oyuncusu tartışmaları yaşanırken MSI finalinde G2’ya karşı yaptığı Zyra oyunundan sonra adeta en iyi benim diyen oyuncunun ligimize gelmesi adeta rüya gibi. Zeitnot’la yakalayacağı uyumla birlikte geçen seneden bile daha korkutucu bir alt koridor ikilisi bizleri bekliyor olacak.

Takım bu transferlerle kadrosunu tamamladı. Türk oyuncularla sözleşme yenileyen Bahçeşehir Supermassive’in gelecek seneki kadrosu; FabFabulous, Stomaged, Frozen, Zeitnot,Wolf. Böylelikle ekip yabancı hakkını yine orta koridor ve destekten yana kullandı.

7 Comments

 • Seyma 2 Aralık 2018

  5mid ve yalan yanlış haberleri. Daha henüz transfer belli olmadan oldu bitti diye servis ediyorsunuz. Kaç tane transfer haberinize düzeltme yaptınız öyle değilmiş diye. Hala akıllanmadınız. Oyuncunun bugün yaptığı açıklamalardan sonra artık düzeltme yaparsınız :)

 • hakan 2 Aralık 2018

  Wolf’un SKT’den ayrıldığını yayınladığınız haberde sağlık problemlerinden dolayı kariyerine ara vereceğini yazmıştınız.Hatta Reddit’te ameliyat olabilmesi için kilo verdiğinden bahsediyordu.Kore ve Çin’de şampiyonluk hedefi olan her takımda oynayacakken Türkiye’ye gelmesi mümkün görünüyor bence.

 • erkan 2 Aralık 2018

  bangden sonra yılın en büyük transferi (caps transferi dahil) kimsede gelip 2 dünya şampiyonluğu 2 msi şampiyonluğu olan oyuncuyu başkalarıyla kıyaslamasın…

 • okan 2 Aralık 2018

  kaynak gösterir misiniz :D cidden merak ettim

 • mehmet 2 Aralık 2018

  Tamam Sup kesinlikle şampiyon.Wolf ne?Adam ara vermeden önce en iyisiydi.Frozen desen Türkiye ye aşırı alışkın.Fener evindeki kadar goygoy ortamı yok Sup ta ,adamlar ruh gibi aşırı soğuk ama oraya da alışır.Sup açık ARA şampiyonluğun 1 numara favorisi ama bu kadro resmen MSI için kurulmuş yoksa SUP düşük bütçe bir destekle de şampiyon olabilirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir