Counter-Strike: Global Offensive

Natus Vincere, GuardiaN’ı yedeğe çekebilir

Natus Vincere takımınında ladislav “GuardiaN” Kovács’ın yedeğe çekileceği konuşuluyor. 1pv.fr’ın raporuna göre göre GuardiaN, son zamanlarda takımla birlikte pek fazla oynamıyor. Takım içi çalışmalarda onun yerini Na’Vi Junior oyuncusu Rodion “fear” Smyk dolduruyor. Ancak Ukraynalı genç yeteneğin takıma tam olarak katılması için kulüpten resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Berlin Major’dan sonra Na’Vi takımına uzun yıllar hizmet etmiş oyun içi lideri ZeuS ile yollar ayrılmaya karar verildiğinde takımda liderliği kimin alacağı uzun süre tartışılmıştı. Koç Andrey “B1ad3” Gorodenskiy vesayeti altında olmak şartıyla takıma yeni katılan Kirill “Boombl4” Mikhailov bu rolü üstlenmişti.

ZeuS’un rolünü asıl üstlenecek olan kişiyse takıma sonradan dahil oldu. FaZe ile geçirdiği dönemin ardından yeniden Ukraynalı organizasyona dönen GuardiaN, eski takımında liderlik yapması istenen kişi oldu. Ancak bu rolün yanında, 2018’in en iyisi seçilen s1mple’ın oynadığı AWPer rolünü de üstlenince işler pek de beklendiği gibi gitmedi.

Eğer Natus Vincere tarafından Guardian yedeğe kesin olarak çekilirse, tıpkı 2018 yılının tamamı ve 2019’un çoğunda olduğu gibi Aleksandr “s1mple” Kostyliev’in AWPer rolüne dönmesi bekleniyor. Fakat bu durumda da takımın yeni bir rifler arayışına gireceğini söylemek pek de zor olmaz.

28 yaşındaki tecrübeli oyuncu GuardiaN, Ekim 2019’da FaZe Clan’dan ayrılıp eski takımına geri döndüğünde eleştirilerin hedefi olmuştu. StarSeries i-League Season 8 ve EPICENTER 2019 turnuvaları boyunca gösterdiği pek de parlak olmayan performansla dört aylık bu süre boyunca ortalama ratiosu 0.95’e kadar düşmüştü.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.