Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

StarLadder Avrupa Minor Kapalı Elemeleri 2.gün sonuçları

Avrupa Minor turnuvasında bulunan 8 slot için mücadelen eden 16 takımın bulunduğu StarLadder Avrupa Minor Kapalı Elemeleri, 2. gün maçlarıyla devam etti. Maçları sizler için özetledik.

 • Sprout 2-0 Maknitiude (Lower Bracket)

Günün ilk maçında lower bracket’ta bulunan iki takım karşı karşıya geldi. İlk olarak Nuke haritasında mücadele eden iki takım, seyir zevki olarak beklenileni veremedi. Sprout’un baskın oyununa karşı cevap bulamayan Maknitude, ilk yarıyı 11-4, haritayı ise 16-4 kaybetti.

İkinci harita olan Mirage’te ise durum değişmedi. Yüksek performansını devam ettiren Alman takımı, Maknitude’a şans bile vermeden ilk yarıyı 13-2, haritayı ise 16-2 kazanarak bir üst tura çıkmaya hak kazandı. Maknitude turnuvaya veda ederken, maçın en iyi oyuncusu Florian ‘syrsoN’ Rische oldu.

 • Tricked 2-1 Nordavind (Lower Bracket)

Güç olarak birbirine yakın olan iki takımın karşılaşmasında ilk harita, Nuke olarak belirlendi. Haritaya CT tarafında başlayan Tricked ekibi, yaptığı galibiyet serileri sayesinde ilk yarıyı 10-5 önde kapadı. İkinci yarıda da üstünlüğünü korumayı başaran Tricked, haritayı 16-13 kazanmayı bildi.

İkinci haritaya Overpass’in T tarafında başlayan Nordavind, ilk yarıyı 3-12 geride kapadı. Umutların tükenmeye yakın olduğu noktada muhteşem bir CT performansı gösteren takım, geri gelmeyi başararak haritayı 13-16 kazandı ve seriyi 1-1 getirdi.

Karşılaşmanın son haritası Inferno’ydu. Kafa kafaya giden ilk yarı mücadelesinde avantajlı taraf 7-8 önde olan Nordavind oldu. Fakat ikinci yarıda T tarafında yer alan Tricked ekibi, rakibine sadece 1 round kaybetti ve haritayı 16-9, seriyi ise 2-1 kazanmayı bildi. Sonuçla beraber Nordavind elemelere veda ederken,Tricked bir üst tura çıkmayı başardı. Maçın iyi oyuncusu DenmarkJohannes ‘b0RUP’ Borup oldu.

 • Windigo 1-2 NoChance (Lower Bracket)

Karşılaşmanın ilk haritası Nuke olarak seçildi. Maça CT tarafında başlayan NoChance ekibi üstün bir performans sergileyerek ilk yarıyı 13-2, haritayı ise 16-2 kazanarak durumu 1-0’a getirdi.

İkinci harita olan Mirage’te ise Windigo, rakibine diş geçirmeyi başardı. İlk yarıda CT tarafında bulunan ekip, ikinci yarıya 5-10 geri durumda gitti. Buna rağmen ikinci yarıda geri gelmeyi başaran ekip, haritayı 16-13 kazandı ve seriyi 1-1’ getirdi.

Son haritada ise 1. haritaya benzer bir senaryo yaşandı. Dust 2’de mücadele eden iki takımdan CT tarafında başlayan NoChance, ilk yarıyı 11-4 önde kapadı. Oyun planını aynı şekilde sürdüren ekip, ikinci yarıda rakibine sadece 1 round kaybetti ve haritayi 16-5, seriyi ise 2-1 kazandı. Windigo elemelere veda ederken, maçın en iyi oyuncusu Martin ‘STYKO’ Styk seçildi.

 • GamerLegion 0-2 Virtus.pro (Lower Bracket)

Maçın ilk haritası Inferno olarak belirlendi.  İlk yarıda T tarafında bulunan Virtus.pro iyi bir performans sergileyerek ikinci yarıya 10-5 önde gitti. İkinci yarının ilk roundlarını kaybetmesine rağmen geri gelmeyi başaran Polonyalı takım,  haritayı 16-8 önde kapadı ve seriyi 1-0’a getirdi.

İkinci harita ise turnuvanın en uzun maçına sahne oldu. Tam olarak 60 round oynanan harita ise Train’di. Karşılaşmaya CT tarafında başlayan GamerLegion, ilk yarıyı 6-9 geride kapadı. İkinci yarıda T tarafındaki performansıyla seriye tutunan ekip durumu beraberliğe getirdi ve haritayı uzatmaya götürdü. Karşılıklı kazanılan roundlar sonucunda heyecan tavan yaptı. 2 maç uzunluğunda süren haritanın galibi ise 29-31 Virtus.pro oldu. GamerLegion turnavadan elenirken, maçin en iyi oyuncusu Michał ‘MICHU’ Müller seçildi.

 • BIG 0-2 fnatic (Upper Bracket)

Günün ilk upper bracket karşılaşmasında temsilcimiz XANTARES’in bulunduğu BIG ekibi ile İsveç ekibi fnatic karşı karşıya geldi. Kazananın Avrupa Minor turnuvası için slot kazanacağı maçta ilk harita Overpass olarak belirlendi. Karşılaşmaya CT tarafında başlayan fnatic, avantajını iyi kullanmayı bildi ve ilk yarıyı 10-5 önde kapadı. İkinci yarıdaki iyi koordinasyonuyla planlarını uygulamaya devam eden ekip, haritayı 16-10 kazanmayı başardı ve seriyi 1-0 getirdi.

İlk yarıya BIG ekibinin CT tarafında başladığı Nuke haritası, XANTARES’in iyi oyununa sahne oldu. 9-6 önde olarak ikinci yarıya başlayan BIG, avantajını elinde tutamadı ve ikinci yarıda sadece 2 round kazanarak haritayı 11-16 kaybetti. Bu sonuçla beraber fnatic Avrupa Minor’deki yerini kazanırken, BIG ise lower bracket’a düştü. Maçın en iyi oyuncusu Freddy ‘KRIMZ’ Johansson seçildi.

 • Heroic 1-2 CR4ZY (Upper Bracket)

Maçın ilk haritası olan Dust 2’ye T tarafında başlayan Heroic, ikinci yarıya 9-6 önde gitti. İkinci yarıda elindeki avantajı iyi koruyamayan ve 10-15 geri düşen Heroic, buna rağmen sonlara doğru gösterdiği performansla beraberliği yakaladı. Uzatmalarda daha konsantre olan ekip haritayi 19-16 kazanmayı bildi ve seriyi 1-0’a getirdi.

İkinci harita Heroic tarafından seçilen Mirage oldu. Maça T tarafında başlayan CR4ZY, ilk yarıyı 9-6 önde kapadı. İkinci yarıda karşılıklı alınan roundlar, avantajlı durumda olan CR4ZY ekibine yaradı ve haritadan 16-11 galip ayrılan Sırbistan ekibi oldu ve seri 1-1’e geldi.

Maçın son haritası Inferno’ydu. ilk yarıda T tarafında başlayan CR4ZY, bu devreyi 8-7 önde kapadı. İkinci yarıda yaptığı 7 galibiyetlik seri sayesinde zafere ulan ekip, haritayı 16-12, seriyi ise 1-2 kazandı. Bu sonuçla birlikte Sırbistan ekibi Avrupa Minor’de yer almaya hak kazanırken, Heroic ise lower bracket’a düştü. Maçın en iyi oyuncusu Nemanja ‘nexa’ Isaković seçildi.

 • OpTic 1-2 mousesports (Upper Bracket)

Temsilcimiz woxic’in de yer aldığı karşılaşma mousesports’un seçtiği Mirage ile başladı. İlk yarıda CT tarafında yer alan OpTic, avantajını iyi kullanarak 10-5 öne geçti. İkinci yarıda da iyi performansını sürden ekip, haritayı 16-8 kazandı ve seriyi 1-0 getirdi.

Nuke haritasına CT tarafında başlayan mouesports, yaptığı 9 galibiyetlik seri ile ikinci yarıya 5-10 önde gitti. İkinci yarıda da aynı oyunu sürdüren ekip, bir geri dönüşe izin vermedi ve haritayı 8-16 kazanarak seriyi 1-1’e getirdi.

Son harita olan Inferno’da ise işler mousesports için biraz daha kolay oldu. İlk yarıya muhteşem bir CT performansıyla başlayan ekip, ikinci yarıya 2-13 avantajla başladı. Avantajını kullanmayı bilen takım haritayı 4-16, seriyi ise 1-2 kazanmayı bildi. Mousesports bu sonuçla birlikte Avrupa Minor’deki slotunu kazanırken, OpTic ise low bracket’a düştü. Maçın en iyi oyuncusu Chris ‘chrisJ’ de Jong seçildi.

 • Ancient 0-2 North (Upper Bracket)

Günün son karşılaşmasının ilk haritası Nuke(şaşırdınız değil mi?) oldu. Yakın geçen mücadelenin arından ilk yarıyı CT tarafında başlayan Ancient ekibi 10-5 önde kapadı. Buna rağmen, yaptığı 8 round’lık galibiyet serisi sayesinde geri gelmeyi başaran North, ilk haritayı 14-16 kazandı ve durumu 0-1’e getirdi.

İkinci harita olan Overpass’te ise senaryo hemen hemen aynıydı. Mücadeleye CT tarafında başlayan Ancient, 9-6’lık bir avantaj sağlasa da bu avantajı elinde tutamadı. İkinci yarıda yine bir galibiyet serisi yakalayan North, haritayı 14-16, seriyi ise 0-2 kazandı. Avrupa Minor’deki yerini garantileyen North, low bracket’a düşen ise Ancient oldu. Maçın en iyi oyuncusu Valdemar ‘valde’ Bjørn Vangså seçildi.

StarLadder Avrupa Minor Kapalı Elemeleri, 3. gün karşılaşmalarıyla devam edecek. Maçları şuradan izleyebilirsiniz. Karşılaşma takvimi şu şekilde:

 • 12 Haziran 13:00 – NoChance vs Heroic
 • 12 Haziran 16:00 – Virtus.pro vs BIG
 • 12 Haziran 19:00 – Sprout vs OpTic
 • 12 Haziran 22:00 – Tricked vs Ancient

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir