Dota 2 The International turnuvası 2021’e kadar ertelendi Dota 2

Dota 2 The International turnuvası 2021’e kadar ertelendi

Dota 2’nin uluslararası en büyük turnuvalarından birisi olan The International, yeni dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs sebebiyle 2021 yılına kadar ertelendi.

Normal şartlar altında turnuva 18-23 Ağustos tarihleri arasında Stokholm’de gerçekleşecekti. Beklenen turnuvada Dota Pro Circuit puanı en yüksek 12 takım ve Çin, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Güneydoğu Asya ve Bağımsız Devletler Topluğu’ndan katılacak olan ön eleme takımları yarışacaktı. Ancak 2020’nin başından bu yana etkisini giderek artıran COVİD-19 salgını sadece Dota 2 değil, birçok oyunun küresel çapta düzenlenecek turnuvalarını etkilemişti. PUBG, League of Legends ve CS:GO gibi oyunların ses getiren etkinliklerinin hepsi iptal edilmişti. Ligler önce durdurulmuş, sonrasında çevrimiçi oynanmasına karar verilmişti. Coronavirüsün yarattığı tehlike bazı bölgelerde azaldı. Ancak küresel çapta sosyal mesafenin korunması ve kalabalık ortamlarda bulunulmaması organizasyonların gerçekleşmesine hala engel teşkil ediyor.

Valve Corporation, etkinliğin 2021’de gerçekleşmesinin muhtemel olduğunu belirtti. Valve konu hakkında şunları söyledi: “Yerel  kısıtlamalar, virüsün yayılımı ve küresel seyahat engelleri gibi son derece değişken bir manzara göz önüne alındığında, yakın gelecekte turnuvayı düzenlemek için yeterli güven görmüyoruz. ”

Daha önceki etkinliklerde olduğu gibi, The International için ödül havuzu oldukça tatmin edici olacak. Valve, turnuvadan önce sunucuya getirdiği Battle Pass satışların% 25’ini tunuva ödülü olarak finanse edilecek. The International 2019’ta Battle Pass’ler ile 34,3 milyon dolarlık ödül havuzu yaratılmıştı. Valve, Battle Pass’in 2020’de piyasaya süreceklerini, ancak normal geliş tarihinden daha geç olacağını belirtti.

 

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir