League of Legends

BAUSuperMassive, GBM’i transfer etti

Riot Games

Güncelleme: BAUSuperMassive, 29 Kasım itibariyle GBM transferini resmen duyurdu. Açıklama öncesinde kaleme aldığımız haberimiz ve GBM ile ilgili bilgiler aşağıdaki şekilde:

2017 Yaz Mevsimi TBF finalisti BAUSuperMassive eSports, yeni sezon öncesi boşta kalan orta koridor ve destek rollerinde yeniliğe gidiyor. Ligdeki Koreli transfer rüzgarına şu ana kadar direnen ekip, söylentilere göre orta koridoruna GBM’i transfer ediyor.

Daha önce Türk oyuncular Fabfabulous, Stomaged ve Zeitnot ile sözleşme yenilediğini duyurduğumuz ekip, takımda koç dahil geri kalan pozisyonlara Koreli getirmeyi planlıyor. Geçtiğimiz yıl kurulan ve dahil olduğundan itibaren ligin güçlü ekiplerinden birisi haline gelen BAUSuperMassive, 2017 Yaz Mevsimi’ne kötü başlamıştı. KMF’deki galibiyetine rağmen Yaz Mevsimi öncesi destek değişikliğine giden ekip, sezon boyunca bu performansını tamamladı. Tolerant’ın yerine yapılan Rogu transferi ise takımdaki tecrübeli ses eksikliğini kapattı ve SUP rüzgarı arkasına alarak TBF’ye kadar yükseldi. Takımın burada rakibine elenmesi ise organizasyonu radikal kararlar almaya itti.

Nitekim bu kararların başında GBM geliyor gibi görünüyor. Hali hazırda Koreli koç getirmeyi düşünen SUP, orta koridoruna da Koreli istiyor. Kariyerine CJ organizasyonunda başlayan GBM, daha sonra Jin Air takımına transfer olmuş, buradan sonra ise Kuzey Amerika ekiplerinden NRG’ye gitmişti. Orjinal pozisyonu ormancı olan fakat sonradan orta koridora geçen GBM, oldukça kariyerli olmasına rağmen bir süredir kendisinden beklenen seviyelerde performans göstermiyor. Son olarak NA CS’de eUnited forması giyen oyuncu, önümüzdeki mevsim TŞL’de mücadele edebilir. Oyuncunun uzun bir süre Amerika’da kalması da GBM’in iletişim anlamında SUP’ta problem yaşamayacağı anlamına geliyor. SUP’un yeni transferlerini önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.