DenizBank İstanbul Wildcats, Yeni Nişancısı BAO'yu açıkladı League of Legends League of Legends Haberleri

DenizBank İstanbul Wildcats, Yeni Nişancısı BAO’yu açıkladı

Şampiyonluk Ligi ekiplerinden DenizBank İstanbul Wildcats, yeni nişancısını duyurdu. Takım yaptığı açıklama ile Jeong “BAO” Hyeon-woo’u kadrosuna kattığını açıkladı.

Şampiyonluk Ligi’nin son 2 mevsiminin şampiyonu DenizBank İstanbul Wildcats, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe Espor forması giyen Koreli nişancı BAO ile anlaştığını duyurdu. Anıl “Holyphoenix” Işık’ın boşalan koltuğunu BAO ile dolduran ekip transferlerine iddaalı başladı.

Türkiye Bir Başka

Jeong “BAO” Hyeon-woo twitter hesabından yaptığı açıklamada “Dürüst olmam gerekirse farklı takımlardan teklif aldım ama Türkiye’deki deneyimlerim eğlenceliydi ve bunu bir kere daha deneyimleme arzusuyla geri geldim. Yakında görüşürüz Türkiye ve Wildcats taraftarları”

Kariyerine 2019’da Kore’de KeG Ulsan ile başlayan BAO, sonrasında bölgenin en güçlü takımlarından DRX’in Akademi takımında forma giymeye başladı. Yıldızını parlatan oyuncu ana kadroya kadar yükseldi. 2022’nin yaz mevsiminde Fenerbahçe Espor’un yolunu tutan oyuncu, takımın finale kalmasında büyük pay sahibi oldu. Finalde şimdi transfer olduğu DenizBank İstanbul Wildcats’e 3-2 kaybeden BAO, sezonu tamamladı.

Vahşi Kediler

Geride bıraktığımız 2 yılın en dominant takımı olan Wildcats, son 4 mevsimde yaşadığı 3 şampiyonluk ile adından söz ettiriyor. Takım ülke içinde ki başarısına rağmen Avrupa’da aldığı başarısız sonuçlar ile eleştirilerin odağı konumunda bulunuyor. 2021 Kış Mevsim Finali’nde Fenerbahçe Espor’u geçen ekip MSI’da 1 galibiyet 5 mağlubiyet ile gruplardan çıkamamıştı. Bir sonraki kış mevsiminde de senaryo Wildcats için değişmedi. Galatasaray Espor’u finalde yense de, MSI’a tekrardan 1 galibiyetle erken veda etti. Geçtiğimiz yaz mevsiminde Fenerbahçe karşısında belki de en zor final galibiyetlerinden birine imza atan ekip Worlds elemelerinden eli boş döndü.

Sezon öncesi dönemde tüm oyuncuları ile yollarını ayıran DenizBank İstanbul Wildcats, nişancı rolüne BAO’yu alarak son yıllardaki dominasyonunu sürdürmeyi amaçladığı aşikar.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir