League of Legends League of Legends Haberleri

Dragon Gate şike dosyasında yeni detaylar ortaya çıktı

Geçtiğimiz gün şike yaptığı gerekçesi ile LMS’ten men edilen Dragon Gate takımının sahibi Wijie Hu, yetersiz delile rağmen aldığı cezadan dolayı Garena’ya dava açacağını duyurdu.

Bilindiği üzere geçtiğimiz gün LMS’te büyük bir olay oldu. Ligi son sırada bitiren Dragon Gate takım sahibi ve birkaç çalışanı hakkında şike yaptıklarıına dair cezalar kesildi. Olayın ve cezaların detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. League of Legends sahnesinde büyük yankı uyandıran bu haberin ardından bir açıklama da Dragon Gate cephesinden geldi. Takım sahibi Wijie Hu, Garena’yı yetersiz delile rağmen verdikleri ağır cezadan dolayı şikayet edeceklerini açıkladı.

Asya’da League of Legends’ın yayımcısı olan Garena olayda adı geçen isimlere ciddi cezalar verdi. Bunların en büyüğü ise takım sahibinin aldığı ömür boyu men cezası oldu. Wijie Hu hem ömür boyu tüm League of Legends turnuvalarından men cezası aldı, hem de ligde takımına ait olan yeri kaybetti.

Takımın üst koridor oyuncusu 2188, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada takım sahibinin nişancı Soul’a şike yapması için maç başı 750 dolar önerdiğini, Soul’un bu teklifi reddettiği için takımdan atıldığını anlattı. 2188 aynı paylaşımda ormancı JGY’nin ise bu teklifi kabul ettiğini itiraf etti. Soul’un atılmasıyla nişancı pozisyonuna Yulun geldi. Garena’nın belgelerine göre takım sahibi çeşitli hesaplar kullanıp Dragon Gate üstünden kumar oynayarak yüz binlerce dolar para kazandı.

Ekip ligdeki yerini alt lig şampiyonu SuperEsports’a kaptırdı. Bakalım takım sahibinin Garena’ya açacağı davadan nasıl bir sonuç çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir