FUT Esports Finalde, DenizBank İstanbul Wildcats Rakibini Bekliyor! League of Legends mix

FUT Esports, Finale Adını Yazdırdı!

Finalin İlk İsmi FUT Esports Oldu

Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 2023 normal sezonunu ilk 2 sırada tamamlayan FUT Esports ve DenizBank İstanbul Wildcats ikinci turda kozlarını paylaştı. Rakibini 3-2 ile geçen FUT Esports mevsim finaline adını yazdırırken, DenizBank İstanbul Wildcats yarı finalde rakibini beklemeye başladı.

5 maçlık harika bir seriye dönen karşılaşma izleyicilere büyük heyecan fırtınası yaşattı. Rakibini 3-2 mağlup etmeyi başaran FUT Esports bu galibiyet ile birlikte EMEA Masters’a grup aşamasından başlamayı garantiledi. Mevsim finalleri 28 Mart, 30 Mart ve 1 Nisan tarihlerinde oynanacak serilerle devam edecek.

FUT Esports League of Legends rekabetçi sahnesine katıldığı ilk mevsimde final görmeyi başardı.

FUT Esports – DenizBank İstanbul Wildcats 

1. Maç: Serinin ilk maçında ilk kan 9.dakikada başarılı bir alt koridor baskınıyla FUT Esports’a gitti. Oyunun orta bölümü oldukça agresif ve bol savaşla geçse de iki takımda birbirine tamamen üstünlük kuramadı. Maç büyük bir heyecanla devam ederken 24.dakikada barona başlayan FUT ekibini durdurmak adına çıkan takım savaşını kazanan  ve baronu çalan taraf İstanbul Wildcats oldu. Aldığı baron güçlendirmesinin ardından çıkan takım savaşını da kazanan İstanbul Wildcats 27.dakikada rakip inhibitör kulesine dayandı.

Kazandığı takım savaşları ve yıktığı kulelerin ardından üstünlüğü elinde tutan taraf olan İstanbul Wildcats’i durdurmak ve ivmeyi kırmak isteyen FUT Esports ekibi 31.dakikada bir takım savaşı başlattı bu savaşı üst koridorunun üçte üçlük başarılı performansıyla kazanan taraf İstanbul Wildcats ekibi oldu.

Kazandığı savaşın ardından maçı bitirmeyi bilen taraf İstanbul Wildcats ekibi oldu IW ekibi kazandığı bu maçla seriyi 1-0’a getirdi.

2. Maç: Heyecan dolu serinin ikinci maçında ilk kan 5.dakikada ani bir alt koridor baskınıyla İstanbul Wildcats ekibinin oldu. İstanbul Wildcats ekibi aldığı ilk kanın ardından aldığı skorlarla ve kazandığı takım savaşlarıyla rüzgarı arkasına alan taraf oldu. Fakat bu durum 13.dakikada yapılan takım savaşıyla bozuldu FUT Esports ekibi başarılı bir savaş çıkararak ivmeye ortak oldu.

Maçın orta bölümü iki takım için de dengeli geçerken FUT Esports son kazandığı takım savaşıyla beraber bir kartopu etkisi gösterdi ve skor adına önemli gelişme katettiler. FUT ekibinin bu gidişatına dur demek adına 36.dakikada bir takım savaşı başlatan İstanbul Wildcats ekibi FUT Esports’un ormancısının üçte üçlük performansına karşı koyamadı ve takım savaşını kaybetti.

Kazandığı takım savaşının ardından maçı da bitiren ekip seride durumu 1-1’e getirdi.

3. Maç: Kafa kafaya geçen serinin 3.maçında 2.dakikada FUT Esports’un üst koridoru oldu. Maçın orta bölümünde üst koridora gelen baskınlar ve başarılı takım savaşlarıyla arayı açan ekip FUT ekibi oldu. Bu ivmeyi kırmak amacıyla 21.dakikada başlatılan takım savaşını kazanan taraf FUT Esports oldu. Aldığı avantajla beraber baron güçlendirmesini ve ejderi alan FUT ekibi pek çok kule ve skor katkısıyla beraber galibiyete yaklaşan taraf oldu. 30.dakikada inhibitör kulesine dayanan FUT Esports ekibini durdurmak isteyen İstanbul Wildcats takım savaşı başlatmaya çalışsa da başarılı olamadı ve maçı bitiren taraf FUT Esports ekibi oldu.

FUT Esports bu galibiyetle beraber seriyi 2-1 yaptı.

4. Maç: İstanbul Wildcats ekibi için ya tamam ya devam maçı olan 4.maçta ilk kan 4.dakikada FUT ekibine gitti. Maçın orta bölümü iki takım içinde kafa kafaya ve karşılıklı skor takaslarıyla geçti. Fakat 23.dakikada çıkan ejder savaşını ve hemen ardından çıkan takım savaşını kazanan İstanbul Wildcats ekibi dengeyi bozarak öne geçti. Aldığı avantajla beraber baron güçlendirmesini de alan İstanbul Wildcats 30.dakikada çıkan takım savaşını da kazanarak maçı sonlandırdı ve durumu 2-2 yaparak seriy final maçına götürdü.

5. Maç: Serinin son maçında ilk kan 2.dakikada İstanbul Wildcats ekibinin oldu. Maç orta bölümde oldukça heyecanlı ve baş başa geçse de dengeyi bozan savaş 22.dakikada yaşandı IW ekibi nişancısının beşte beşlik mükemmel performansıyla savaşı kazandı ve öne geçti. Rakibinin üstünlüğünü kırmak için ejderleri alan ve bire bir ve ikiye ikileri kazanan taraf FUT ekibi oldu. 29.dakikada patlak veren takım savaşını iyi oynayan ve seriyi bitiren taraf FUT ekibi oldu.

FUT Esports ekibi bu galibiyetle beraber adını 1 Nisan Cumartesi oynanacak büyük finale yazdırdı. İstanbul Wildcats ekibi ise Beşiktaş Esports Papara SuperMassive maçının kazananı ile final için son kez çarpışacak.

Papara SuperMassive, Adını Bir Üst Tura Yazdırdı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir