Papara SuperMassive, NASR Esports'u Eleyerek Adını Üst Tura Yazdırdı! League of Legends mix

Papara SuperMassive, Adını Bir Üst Tura Yazdırdı!

Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi’nde Papara SuperMassive, NASR Esports karşısında 3-0 galibiyete ulaşarak, üst turda Beşiktaş Esports’un rakibi oldu.

İlk turun 2. serisinde ligi dördüncü sırada bitiren Papara SuperMassive, ligi beşinci sırada bitiren NASR ile karşılaştı. Ligde normal sezonda birbirlerine karşı oynadıkları 2 maçı olan 2 ekip sihirdar vadisinde bu sezon son kez kozlarını paylaştı. Dominant bir oyun ortaya koyan SUP, rakibi karşısında 3-0 galip gelerek üst turda Beşiktaş Esports ile eşleşti. SUP nişancısı Holyphoenix 16,6 KDA’sı ile seriye damga vurdu.

Papara SuperMassive x NASR Esports Serisinde Yaşananlar

1. Maç: 

Serinin ilk maçında ilk kan 8.dakikada NASR Esports ekibinin oldu. NASR Esports aldığı ilk kanın ardından başarılı alt koridor baskınlarıyla tempoyu arttırsa da Papara SuperMassive ekibi 14.dakikada ve 16.dakikada  çıkan takım savaşlarını kazanarak baskıyı biraz olsun kırmış oldu. NASR Esports 30.dakikada ejderde  çıkan takım savaşını kazanarak tempoyu büyük ölçüde arttırdı ve hemen ardından baron güçlendirmesiyle beraber inhibitöre dayanan NASR Esports rüzgarı arkasına alsa da 38.dakikada yapılan takım savaşını kaybetti savaşın ardından baron güçlendirmesini alan Papara SuperMassive ekibi 40.dakikada inhibitör için yapılan savaşı da kazanarak uzun soluklu maçın sonunu getirdi ve seriyi 1-0’a getirdi.

2. Maç:

Serinin 2.maçında ilk kan başarılı bir orta koridor baskınıyla 6.dakikada Papara SuperMassive ekibine gitti. alınan ilk kanın ardından vadinin alametini almak isteyen SUP ekibini 9.dakikada bir takım savaşı başlattı alameti ve savaşı kazanan taraf NASR Esports oldu. Maç iki ekip için de kafa kafaya geçerken 33.dakikada baron güçlendirmesi için çıkan takım savaşını kazanan taraf  SuperMassive ekibi oldu. Rakip inhibitör kulesine yaklaşan SUP ekibi 40.dakikada tekrardan baron güçlendirmesini almaya çalıştı. NASR Esports baronu çalmayı başardı fakat ardından başlayan takım savaşını kazanan taraf nişancısının başarılı oyunuyla SuperMassive ekibi oldu. Kazandığı savaşın ardından inhibitöre dayanan SUP ekibi 43.dakikada yapılan son takım savaşını da kazanarak heyecan dolu maçın sonunu getirdi ve seride durumu 2-0’a getirdi.

3. Maç:

NASR Esports için 2.tur için ya tamam ya devam maçı olan üçüncü maçta ilk kan 6.dakikada yapılan orta koridor baskınıyla NASR Esports’un oldu. Oyunun orta bölümü iki ekip için de karşılıklı takaslarla eşit derecede geçse de 23.dakikada yapılan ejder savaşında NASR Esports ekibi ejderi alsa da savaşı kazanarak dengeyi bozan ekip Papara SuperMassive oldu. Serinin son maçı 2 takım için de büyük heyecan ve dikkatle geçerken iki takımda birbirine üstünlük sağlamak için karşılıklı skor, kule takaslarına girse de dengeyi bozan takım savaşı 33.dakikada patlak verdi baron güçlendirmesiyle beraber inhibitöre dayanan ve takım savaşını kazanarak maçı ve seriyi bitiren taraf Papara SuperMassive ekibi oldu.

Papara SuperMassive ekibi bu galibiyetle beraber 28 Mart Salı günü oynanacak olan 2.tur maçında Beşiktaş Esports’un rakibi oldu.

Şampiyonluk Ligi 2023 Finalleri 1.Turun İlk Maçı Tamamlandı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir