League of Legends League of Legends Haberleri

G-Rex, League of Legends takımını dağıttı

Bu yıl PCS’te mücadele etmesi beklenen G-Rex, League of Legends faaliyetlerini durdurarak ligden çekildiğini duyurdu.

Asya’daki birkaç ligin birleşimiyle oluşturulan PCS, bu yıl ilk kez düzenlenecek. Turnuvanın açılışı Corona virüsü sebebiyle ertelenmişti. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Lig henüz başlamadan bir kötü haber daha geldi. Bölgenin önemli organizasyonlarından G-Rex, LoL’den çekilme kararı aldı. Organizasyonun sahibi olan Emperor Esports’un aldığı kararla gerçekleşen bu olay, resmi PCS hesabından yapılan paylaşımla onaylandı. Gelecek mevsim ligdeki takım sayısının değişmesi beklenmiyor.

https://www.facebook.com/lolpacific/photos/a.132926694864376/138999710923741/?type=3&theater

Espora 2018 Bahar Mevsimi’nde giriş yapan G-Rex, o dönem LMS’te yer alan Raise Gaming’in haklarını satın aldı. Kısa sürede şampiyonluğa oynayan bir ekip haline geldi. PK, gemini, Candy, Stitch, Koala beşlisi iyi bir uyum yakaladı. Henüz ilk mevsimde final geldi ancak bölgenin efsane takımlarından Flash Wolves o sezonun kazananı oldu. G-Rex, Worlds 2018’e katılmış ve ön elemelerde temsilcimiz SuperMassive’i mağlup etmeyi başarmıştı. Ekip o yıl Worlds grubundan çıkamadı.

Bu haberin gelmesinin ardından ligde 9 takım kaldı. G-Rex’in League of Legends operasyonlarını durdurmasının ardından tüm kadro boşa çıktı. Serbest kalan oyuncular arasında PK, gemini, M1ssion ve Koala gibi bölgenin yetenekli oyuncuları yer alıyor. PCS, G-Rex’ten boşalan koltuğa yeni bir yatırımcı aramalarına başladı. Lig, Corona virüsü nedeniyle ertelenmişti bu yüzden biraz daha zamanları var gibi gözüküyor.

Yeni bir organizasyon bulunamazsa aynı VFŞL’de olduğu gibi her gün bir takımın bay geçmesi gerekebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir