League of Legends League of Legends Haberleri

PCS açılış haftası, Corona virüsü nedeniyle ertelendi

PCS açılış haftası, Çin’de ortaya çıkan Corona virüsü nedeniyle ertelendi. Organizasyonun tam olarak ne zaman başlayacağı henüz belli değil.

Corona virüsü dünyadaki etkisini her geçen gün arttırıyor. Dünya’nın en büyük popülasyonlu ülkelerinden biri olan Çin’de ortaya çıkan salgın, geri kalan ülkelerin de başını ağrıtmaya devam ediyor. Başta turizm olmak üzere birçok farklı sektör sekteye uğramış durumda. Bu sektörlerden bir tanesi de espor. League of Legends’ın yanı sıra birçok farklı oyunda Corona virüsü nedeniyle belirli tedbirler alınması gerekmişti. Salgının espor alanındaki son kurbanı PCS oldu. Riot Games tarafından yapılan açıklamaya göre yeni kurulan ligin başlangıç tarihi ertelendi.

https://www.facebook.com/lolpacific/photos/a.132926694864376/134001814756864/?type=3&theater

PCS, LMS ve LST gibi liglerin bir araya getirilmesiyle oluşturuldu. Riot Games tarafından yapılan resmi açıklamaya göre PCS’in başlangıç tarihi 8 Şubat 2020 olarak belirlendi. Tabii bu açıklama yapıldığında Corona adı verilen virüs henüz Asya’yı etkisi altına almamıştı.

Corona daha önce LPL ve LDL’in ikinci hafta maçlarının ertelenmesine sebep olmuştu. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Overwatch için de farklı tedbirler alınmasına yol açmış olan virüs, Asya’da hayatı gerçekten kilitlemiş durumda. Ülkemizde bile vakaların olduğu konuşulurken espor camiasında alınan bu tedbirler gayet yerinde gibi gözüküyor.

Asya’da yer alan Tayvan, Hong Kong ve Makao’nun yanı sıra Güneydoğu Asya temsilcilerinin mücadele edeceği PCS bu yıl ilk kez düzenlenecek. Ligin başlangıç tarihi ilerleyen günlerde belli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir