League of Legends

Japone, Dark Passage’a transfer oldu

2018 sezonuna iddialı girmek isteyen Dark Passage, destek pozisyonuna 1907 Fenerbahçe’den ayrılan Japone’yi transfer etti. Resmi transfer sezonunun başlamasının ardından imzaların atılması bekleniyor.

2017 yılında istediği başarıları elde edemeyip taraftarlarını üzen Dark Passage, yeni sezonda aynı şeylerin yaşanmasına izin vermek istemiyor. Kadrosunda radikal değişiklikler yapan ekip, ilk olarak HolyPhoneix’ten boşalan nişancı pozisyonuna agresif oyun tarzıyla bilinen Ruve Sama’yı getirdi. Tecrübeli ismin yanına kaliteli bir Türk destek oyuncu getirmek isteyen DP, yeni edindiğimiz bilgilere göre 1907 Fenerbahçe’de rüya gibi bir sezonu geride bırakan Bahadır “Japone” Çolak’ı renklerine bağladı. Bilindiği üzere başarılı destek oyuncusu üç gün önce takımından ayrıldığını ve yeni tekliflere açık olduğunu Twitter hesabı üzerinden paylaşmıştı.

Ligde yer aldığı ilk sezon alt koridorda Elysion-Un1tback ikilisine yer veren 1907 Fenerbahçe, bu oyunculardan istediği verimi alamayınca formayı Padden ve Japone’ye teslim etmişti. Başlarda takımın zayıf halkası olarak gözüken yeni alt koridor ikilisi, kısa sürede kendilerini geliştirerek takıma fayda sağlamaya başlamıştı. Öyle ki, muhteşem bir uyum yakalayan oyuncular, FB’nin Yaz Mevsimi’ni zirvede tamamlayıp Worlds bileti almasında da büyük pay sahibi oldu. Turnuva dönüşü Pades ve Frozen ile sözleşme yenileyen Fenerbahçe’de Japone beklenmedik şekilde takımdan ayrıldığını açıklamıştı. Genç oyuncunun Şampiyonluk Ligi’ndeki yeni durağı da böylelikle Dark Passage oldu.

Dark Passage’ın gaming house’una gelen ve yeni nişancısı Ruve Sama ile sürekli şekilde duo atmaya başlayan Japone, yeni sezon hazırlıklarına erkenden start verdi. İkilinin gelecek sezonda ortaya koyacağı performans şüphesiz DP’nin kaderini doğrudan etkileyecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.