League of Legends League of Legends Haberleri

KSV eSports, Samsung Galaxy’yi satın aldı

Geçtiğimiz günlerde çıkan Samsung Galaxy’nin satılacağı söylentileri doğrulandı ve KSV eSports, Samsung Galaxy’yi satın aldı.

Sezon öncesi dönemde herkes transferleri konuşurken, Kore’de ortaya atılan bir dedikodu sahneyi sarstı. Söylentilere göre Samsung Galaxy’yi satın almak isteyen KSV eSports, Worlds 2017 şampiyonuyla her konuda anlaşmaya varmıştı. Dün konuyla ilgili resmi açıklama geldi ve SSG’nin KSV’ye satıldığı doğrulandı. Son şampiyon bundan böyle KSV eSports adıyla mücadele edecek. Overwatch Ligi’nde mücadele eden Seul Dynasty’nin de sahibi olan Kevin Chu, önemli bir yatırımla LCK devini bünyesine kattı.

LCK kurallarına göre bir takımın böyle bir satış yapabilmesi için LCK komitesinden onay alması gerekiyordu. Riot ise anlaşmanın sağlandığı takdirde herhangi bir problem olmadığını dile getirmişti. Tüm oyuncuların Worlds 2017 bittiği gibi SSG ile sözleşme yenilemesinin organizasyonun para konusunda herhangi bir sıkıntı çekmediği, kadroyu elinde tutmak için gereken miktarı harcadığı anlamına geliyordu. Bu da  KSV eSports’un satın alım yapacağı söylentisinin güçlenmesini sağlamıştı. Nihayetinde iddialar doğru çıktı ve SSG adı şimdilik LCK sahnesinden silinmiş oldu.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir