League of Legends

LCK, Corona virüsü önlemlerini duyurdu

Riot Games

ESPN’den Ashley Kang’in haberine göre LCK, ilk haftasında basın mensupları ve takımlar için yeni önlemler aldı. İşte detaylar…

Riot Games, Çin’in Wuhan şehrinden yayılmaya başlayan ve tüm Dünya’yı etkisi altına alan Corona virüsüne karşı önlem almaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre Corona virüsü şu anda 27 farklı ülkede yaklaşık olarak 21.000 insana bulaşmış durumda.

Grip, kolayca öksürme ve hapşırma ile havaya saçılan virüslerin alınması, enfekte materyale dokunulmasının ardından ağız ve buruna temas sonucunda bulaşabilir. Hastalığı taşıyanları büyük bir çoğunluğu virüsün yayılmaya başladığı ülke Çin’de. Buna rağmen tüm ülkeler virüsün daha fazla yayılmaması için alarm vermiş durumda. Güney Kore de bu önlemlerin en yoğun yaşandığı ülkelerden biri. Yarın başlayacak LCK’de takımlar ve basın mensupları için alınan önlemler şu şekilde:

  • Tüm basın mensuplarının alana girerken ateşleri ölçülecek

  • Girişlerde maskeler ve el dezenfektanları dağıtılacak

  • Oyuncularla olan röportajlarda maskeler kullanılacak

  • Mikrofonlarda tek kullanımlık süngerler olacak

Riot Games, daha önce oyuncu ve takım personellerinin sağlıklarını korumak amacıyla Corona virüsüne karşı önlem olarak Çin Ligi (LPL) 2. haftadan itibaren erteleme kararı almıştı. Espor otoriteleri tarafından bu karar oldukça yerinde ve örnek bir karar olarak nitelendirilmişti. Şirket şimdi de virüsün bulaşıcı boyutunu göz önünde bulundurup LCK gibi büyük bir ligde benzer tedbirleri alarak bir kez daha insan sağlığına verdiği önemi göstermiş oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.