League of Legends League of Legends Haberleri

LoL Oyuncusu Bolulu’nun Yeni Takımı Belli Oldu!

Amerika Ligi (LCS) takımlarımdan Immortals, geçtiğimiz sezon NASR Esports’da oynayan Türkiye’nin çok konuşulan orta koridor oyuncusu Onur “Bolulu” Demirol’u akademi kadrosu için transfer etti!

League of Legends oyuncusu Bolulu’nun bir süredir büründüğü sessizlik League Of Legends takipçilerini meraklandırmışken bekleyiş nihayet LCS takımlarından Immortals‘ın Twitter hesabından yaptığı duyuru ile son buldu.

Geçtiğimiz sezon NASR Esports formasıyla Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi’nde çeyrek finale kadar yükselen Bolulu’yu Immortals ekibi akademi kadrosu için transfer etti.

Kadroda kimler bulunuyor ?

  • Geçtiğimiz sezon Isurus ile Dünya Şampiyonası’nda temsilcimiz Wildcats’in grubunda oynamış olan Koreli üst koridor oyuncusu Kang “ADD” Geon-mo.
  • Geçtiğimiz sezon Immortals Akademi’de yer almış ve takımıyla beraber LCS Academy League Summer 2022’yi 7. bir nevi play-off aşaması olan LCS Proving Grounds Summer 2022’yi ise  6. olarak tamamlayan Amerikan ormancı Maximilian “Chad” Lisitsa.
  • Geçtiğimiz sezonu LCS Academy League’de farklı takımlarda geçirmiş olan nişancı rolündeki Amerikan oyuncu Micheal “Wixxi” Fernandez.
  • Geçtiğimiz sezon Immortals Akademi’de yer almış ve Chad ile aynı serüveni yaşamış olan Amerikan ormancı Joseph “Joey” Haslemann

Duyuruda söylendiği gibi takım NA Challangers League’da boy gösterecek.

Peki NA Challangers League nedir ? Riot Games‘in 2023 ve sonrası için espor sisteminde yaptığı değişikliklerin bir parçası NA Challangers League.

League of Legends NA Challangers League Takımları
League of Legends NA Challangers League Takımları

Genel hatlarıyla LCS Academy‘nin yerine geçeçek olan lig iken bazı farklı ve benzer yönleri bulunuyor. Lig, “Spring and Summer”  yani Bahar ve Yaz Mevsimi olmak üzere iki mevsimden oluşacak. İkili eleme sistemi ile birlikte iki mevsiminde kendi play-offları olacak. Ligde on LCS takımının direkt olarak slotu bulunurken altı “Amatör” takım kendi elemeleri ile lige yükselecek.

Ligde yer alan “Amatör” takımların sözleşmeleri maksimum 2 yıllık olacak.

Ligin Kısaca işleyişi:

League of Legends NA Challangers League İşleyişi
League of Legends NA Challangers League İşleyişi

 

Daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak isterseniz Riot Games‘in yayınladığı İngilizce makaleye şuradan ulaşabilirsiniz: Lig İşleyişi Makalesi

Söylentiler:

Twitter’daki söylentiler Immortals’ın as kadrodaki orta koridor oyuncusunun yeterli olmadığı bu sebeple Bolulu kendini akademide gösterirse as takımda denenebileceği yönünde.

Temsilcimize başarılar dileriz.

Bir başka temsilcimizin haberi

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir