League of Legends

League of Legends’tan en çok para kazanmış 20 oyuncu

Siz istediniz biz yazdık. İşte karşınızda League of Legends’tan en çok para kazanmış 20 oyuncu listesi!

League of Legends, Riot Games‘in çıkardığı şu meşhur moba. Birçoğumuza göre esporun espor olmasını sağlayan oyun. Hiç şüphe yok ki organizasyon şirketleri de reklam veren büyük firmalar da esporu bu oyun aracılığıyla keşfetti. Ve bugün hâlâ bu oyunun sahip olduğu oyuncu ve izleyici kitlesi birçok oyunu geride bırakmayı başarıyor.

Oyunun piyasada yarattığı etki böylesine büyükken ister istemez turnuvalarda dağıttığı para miktarları da bir o kadar büyük oluyor. Şu ana dek sayısız oyuncu bu turnuvalardan para kazandı.

Oyunun şu an geldiği noktada artık oyuncular turnuvalardan çok takımlarıyla yaptıkları sözleşmelerden para kazansalar da ödül havuzlarındaki miktar hâlâ turnuvaların merkezinde yer alıyor. Elbette Faker şu an turnuvalardan çok daha fazlasını takımından ve markalarla yaptığı sözleşmelerden kazanıyor. Lakin bu durum League of Legends’ta en çok para kazanmış 20 oyuncuyu yazmamıza engel bir durum değil.

Elbette listenin başını Güney Koreli oyuncular ve sonrasında Çinli oyuncular çekiyor. İlk 20’ye giremese de Paul ‘sOAZ’ Boyer listeye Avrupalı bir oyuncu olarak 25. sıradan dahil oluyor. Bu sıraya değin Asyalılar adeta para kazanmak konusunda tam bir hakimiyet sağlamış durumdalar.

Listenin en üst sırasında, oyunu yakından takip eden hiç kimsenin şaşırmayacağı şekilde üstad Faker var. İkinci sırada ise Faker’ın SKT Telecom T1‘dan eski takım arkadaşı ve şu an Invictus Gaming‘de oynayan Duke var. 3. sırada ise şu an ligimizde oynamakta olan Wolf var. Oyuncu Türkiye’ye gelmeden önce SKT Telecom T1’de Faker ile fazlasıyla para kazanmıştı.

İşte karşınızda League of Legends’tan en çok para kazanmış 20 oyuncu listesi.

Görsel kaynağı: dexerto.com

League of Legends hakkındaki gelişmeleri güncel olarak takip etmek için 5Mid ile kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir