League of Legends League of Legends Haberleri

Longzhu Gaming’in yeni adı Kingzone DragonX oldu

SKT’nin tahtını elinden alarak Kore’nin yeni devi olmayı başaran Longzhu Gaming, 2018 Bahar Mevsimi’nden itibaren Kingzone DragonX adı altında mücadele edecek.

Riot Games’in her takımın bir sahibi olabilir kuralı çerçevesinde Çinli Kingzone şirketine satılan güçlü ekip 2018’e büyük bir değişiklikle birlikte giriyor. Longzhu Gaming’in sahibi konumundaki Longzhu TV’nin Kasım 2016’da yine Çin’den Suning Commerce Group’a satılmasıyla başlayan çıkar çatışması bugün itibariyle son buldu. Dev holdingin kendi takımı Suning Gaming’in 2017 Yaz Mevsimi’nde LPL’e yükselmesiyle tek bir çatı altında iki takım buluşmuş ve Suning bir anda kural ihlaliyle yüz yüze gelmişti.

Dotesports’un haberine göre Suning Gaming LPL’e yükseldikten kısa süre sonra Riot Games takım sahiplerini uyardı ve bir tanesini satması gerektiğini belirtti. İki takımı da bünyesinde tutmak adına çalışmalar sergileyen Suning, altı ay sonunda istemeden de olsa Longzhu’yu elden çıkarmak durumunda kaldı.

Olayların ardından Longzhu’nun yeni sahibi, halı hazırda takımın sponsorlarından biri konumundaki Çinli akıllı telefon üreticisi Kingzone oldu. Anlaşmanın detaylarına dair herhangi bir bilgi verilmezken, LCK 2018 sezonuyla birlikte Samsung Galaxy’den sonra Kore’de gerçekleşen ikinci isim değişikliği de yaşandı.

author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir