League of Legends League of Legends Haberleri

Machi Esports, G-Rex’in yerine PCS’e dahil oldu

Tayvan merkezli organizasyon Machi Esports, geçtiğimiz günlerde League of Legends faaliyetlerini durduran G-Rex yerine PCS’e dahil oldu.

Corona virüsünün etkilediği liglerden biri olan PCS’te beklenmedik bir ayrılık yaşanmıştı. Bölgesinin köklü organizasyonlarından G-Rex, League of Legends faaliyetlerini durdurma kararı alarak ligden çekildiği duyurdu. Haberin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz. PCS tarafından yapılan açıklamaya göre 10. takımın bulunması için çalışmaların başladığı duyuruldu. Bu çalışmalar çok uzun sürmedi ve bölgesinin eski ancak PCS’in yeni takımı Machi Esports oldu.

Machi Esports, Tayvan bölgesinin en köklü espor organizasyonlarından bir tanesi. Ekip, 2014 yılında faaliyetlerine başladı ve bu süreçte Rift Rivals hariç hiçbir uluslararası turnuvaya katılım sağlayamadı. Machi, 2018 sezonun sona ermesiyle dağılmıştı. Bu sebeple 2019 sezonunda herhangi bir ligde mücadele etmedi. Yeniden dönüş kararıyla birlikte takımın nasıl bir kadro kuracağı merak konusu. Çok geç kalındığı için oyuncuların büyük bir kısmı sözleşmeli durumda.

Machi Esports hakkında en akılda kalıcı bilgi ünlü yayıncı ve fenomen SivHD’nin organizasyonun ortakları arasında yer alması. Bunun yanında bir dönem ülkemizde 1907 Fenerbahçe Espor forması giyen, kariyerinin kısa bir bölümünde takımın formasını giydi. Machi ile birlikte PCS’e katılacak takımların sayısı yeniden 10’a yükseldi.

VFŞL gibi 9 takım izlemeyecek olmamız sevindirici bir haber. Bu sayede her hafta iki takım günleri bay geçmek zorunda kalmayacak. Bakalım Machi bu sezon nasıl bir beşliyle mücadele edecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir