League of Legends League of Legends Haberleri

MAD Lions, Armut ile Yollarını Ayırdı

LEC, takımlarımdan MAD Lions, 2 senedir üst koridor rolünü üstlenen başarı Türk oyuncu İrfan “Armut” Tükek ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Kariyerine orta koridor olarak başlayan Armut, o dönemlerde Tucake ismiyle biliniyordu. BPI formasıyla ilk VFŞL tecrübesini yaşayan üst koridorun bir sonraki durağı NumberOne Esports oldu ve Armut bu transferle birlikte üst koridora geçiş yaptı. Push2win ismiyle kendini tanıtan üst koridor geçtiğimiz yıllarda kariyerine sürekli olarak yükselen bir ivmeyle devam etti. Kariyerine başladığı HWA Gaming zamanında iyi performanslarıyla büyük takımların ilgisini çeken Armut, 2019’un başında Royal Youth ile anlaşmaya varmıştı. Royal Youth ile iki mevsim geçiren isim bir yarı final ve bir TBF şampiyonluğu gördü. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan üst koridor, VFŞL’nin en başarılı organizasyonlarından SuperMassive Blaze ile anlaşma sağladı.

SuperMassive Blaze ile 1 sene geçiren oyuncu, özellikle önemli karşılaşmalarda aldığı sorumluluk ve başarılı oyunuyla LEC takımlarından MAD Lions’un dikkatini çekti. Bu süreden sonra MAD’in üst koridor oyuncusu görevini üstlenen Armut bugüne kadar 2 LEC şampiyonluğu, 2 Worlds katılımı ve 1 MSI yarı finali gördü.

MAD Lions için Hayal Kırıklığı Sezonu

MAD Lions başarılar ile dolu 2 yılın ardından başarılı orta koridor oyuncusu Humanoid ve nişancısı Carzzy ile yollarını ayırdı. İki oyuncu da LEC ekiplerinden Team Vitality’e transfer oldu. Kilit oyuncularını rakibine kaptıran MAD, bu oyuncularının yerlerini Reeker ve UNF0RGIVEN ile doldurmaya çalıştı. Daha sonrasında Nisqy ile de yolları buluşan ekip, 2022 senesinde 4.’lükten yukarıya çıkamadı.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir