League of Legends League of Legends Haberleri

Matilda, 5 Ronin’e transfer oldu

5 Ronin cephesinde transferler devam ediyor. Gün içinde yeni destek oyuncusu Korpse’u açıklayan takım, Matilda ile anlaştığını duyurdu.

VFŞL’nin yeni takımlarından 5 Ronin, bu mevsimin başında Bursaspor Esports yerine lige dahil oldu. Takımın ilk kadrosu Mayhem, Chosen, Umut, Drogo ve Invoker olarak duyrulmuştu. Drogo ile yaşanan problemlerden dolayı ilk maçlara akademi nişancısı Boncuk çıktı. Bu beşliyle galibiyet alamayan ekip, tecrübeli nişancı Ruvelius’u transfer etti. 5 Ronin bugün yaptığı açıklama ile destek pozisyonuna Korpse’yi ve üst koridora Matilda’yı transfer ettiğini duyurdu.

Matilda’nın espor kariyeri 2016’da Yükselme Ligi’nde Victorious Ace ile başladı. Finalde 2-0 kaybeden Matilda daha sonrasında Çilekler, NumberOne ve son olarak Royal Youth’un akademi takımlarında forma giymişti. Matilda’nın Royal Youth çatısı altındaki bir diğer takım arkadaşı Chosen ile buluşması sonunda gerçekleşti.

Genç ve yerli oyunculardan kurulu bir beşliye yönelen 5 Ronin, haftalar geçtikçe tecrübeli oyuncularla birlikte kadro dengesini daha iyi bir seviyeye getiriyor. Genç oyuncuların formu ve isteği, tecrübeli oyuncuların bilgi ve soğukkanlılığıyla harmanlanınca çok daha iyi sonuçlar çıkabilir. VFŞL 2020 Bahar Mevsimi’nde 3 hafta geride kaldı ve 5 Ronin 1 galibiyet 4 mağlubiyetle son sırada. Takım, son sırayı İstanbul Wildcats ile paylaşıyor.

Tecrübeli Korpse ve genç Matilda transferleri 5 Ronin’i nereye getiririr bilemeyiz. Fakat takımın ilk kurulduğu halinden daha sistemli ve doğru hareket edeceğini düşünmek yanlış olmaz.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir