League of Legends League of Legends Haberleri

PBE 7.24 yaması | 22 Kasım güncellemesi

Geçtiğimiz gün yayınlanan yamanın ardından Riot Games test sunucusu olan PBE’de 7.24 yaması için güncellemeler duyurmaya devam ediyor.

Riot Games, yeni rünler ve yapılan onlarca şampiyon dengelemesinin ardından oyunda dengeleri oturtmak adına düzenlemeler yapmaya devam ediyor. Şu an PBE sunucusunda yapılan 7.24 yaması hazırlıklarında 13 şampiyon, iki rün ve iki de eşyanın dengelenmeye çalışıldığını görüyoruz. Tüm bu değişikliklere geçmeden önce önümüzdeki 7.24 yamasında dört yeni kostümün (Santa Draven, Ambitious Elf Jinx, Snow Fawn Poppy, Hextech Kog’Maw) ve kış temalı bir ARURF modunun oyuna ekleneceğini hatırlatalım.

Şampiyonlar

Oynaması oldukça zor olan ve profesyonel sahnede de zaman zaman tercih edildiğini gördüğümüz Aurelion Sol‘ün önümüzdeki yamada ultisinde BSA alacağını görüyoruz. Şampiyonun ultisi 3. seviyedeyken 70 saniyelik bir bekleme süresine sahip olacak. Bunun yanında geçtiğimiz günlerde Bard‘ın can veren W yeteneğinin range’i bir miktar artırılmıştı. Dün ise bu değişiklik geri alındı, yani bir değişiklik olmayacak.

Orta koridorun güçlü taşıyıcılarından Cassiopeia‘nın E yeteneğinin mana bedeli 7.24 yamasında ciddi miktarda düşürülecek. Öte yandan Ezreal‘da da önemli bir dengeleme söz konusu. Şampiyona gelen değişiklikle ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni rünlerle oldukça güçlü hale gelen iki AD şampiyondan Jarvan‘ın Q yeteneğinin hasarı azaltılırken, Jhin‘in W’su isabet halinde artık rakibe daha fazla vuracak. Yine Jhin’in ultisinde geçtiğimiz gün yapılan bir takım değişiklikler de geri alındı. Şampiyonun ultisi eskisi gibi kalacak.

Karthus‘un bekleme süresi çok fazla olan ancak haritadaki tüm rakiplere hasar verebilen ultisinin AP oranı ciddi miktarda artırıldı. Bunun yanında beş şampiyona da nerf getirildi. Leona‘nın W yeteneği, Malzahar‘ın ultisi, Maokai‘nin Q’su, Xin Xhao‘nun taban can değeri ve W yeteneği ile Yorick‘in taban saldırı gücü oranı nerf yemiş oldu.

Son olarak da Zyra‘ya gelecek değişikliklerden bahsedelim. W yeteneği ile yerleştirilen ve aşırı büyüyen tohumlar bilindiği gibi üzerine basan rakiplerin görüşünü sağlıyordu. Bu etki artık Zyra’nın hasar vermesine gerek olmadan skorlardan asist almasını da sağlayacak. E yeteneğinin hasarı artırılırken, bitkiler üzerinde ulti kullanılması bu bitkilerin sahip olduğu can miktarını artırıyor ve haritada kalma sürelerini sıfırlıyor.

Eşyalar

 Dikenli Yelek artık sahip olunan bonus zırhın %10’unu saldırı yapan rakip şampiyonlara yansıtacak.

 Günateşi Pelerini‘nin pasif hasarı 11’den 20’ye yükseltildi. Ayrıca minyon ve canavarlara verdiği bonus hasar da %200’den %100’e düşürüldü.

Rünler

 Ayna Kabuk‘un sağladı büyü direnci artırıldı.

 Gözyuvarı Koleksiyonu bilindiği üzere şampiyon katledildiğinde 2 ve totem kırıldığında 1 gözyuvarı sağlıyor, 20’ye ulaşınca da bonus AP ve AD veriyordu. Bu verilen ekstra AP ve AD miktarları 7.24 yamasında artırılacak. Yani rünün çok daha sık seçileceğini söyleyebiliriz.

 

espor yazarı, avukat

1 Comment

  • bayram hasam çam 27 Kasım 2017

    Ahri buff istiyoruz iyileşme istiyoruz en acil Ahri buff

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir