League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Youth daha önceden anlaşmaya vardığı 3 oyuncusuyla devam edecek!

Sponsor problemleri nedeniyle 2020 Kış Mevsimi’ne Akademi kadrosu ile devam edeceğini duyuran Royal Youth, yeni bir duyuru yaparak daha önceden anlaşmaya vardığı 3 oyuncusuyla devam etme kararı aldığını açıkladı.

Sezon arasında fabFabulous, Holyphoenix ve Japone ile anlaşma sağlayan son şampiyon Royal Youth, geçtiğimiz günlerde takımın sponsorlarından birinin geri çekilmesiyle maddi açıdan sıkıntı yaşayarak 3 önemli veteran oyuncusuyla devam etmeme kararı almıştı.

Takımın Twitter hesabından da VFŞL 2020 Kış Mevsimi’nde kadronun akademi takımından oluşacağı belirtilmişti. Bu haber sonrası Holyphoenix, Twitch kanalından Japone ve fabFabulous’la kısa bir açıklama yayını yapmıştı. Yayında, gelecek sezon için düşünülen Korelilerin sponsor desteğinin kesilmesi sonucu takıma katılamayacağını belirtmişlerdi. Yeni sezonda takıma katılacak olan Korelilerden birisi Crash’ti. Çoğu kişinin yakından tanıdığı Crash 1907 Fenerbahçe formasıyla 2017 Worlds’te ormancı olarak mücadele etmiş ve büyük beğeni toplamıştı. Katılması beklenen diğer bir isim ise son olarak F-Soul Esports bünyesinde bulunan FireRain’di.

Sosyal medyadan yaptıkları açıklamalara göre bu sezonu boş geçmek istemeyen üçlü, maaşlarında indirime gidilmesini kabul ederek 2 akademi takımı oyuncusuyla yeni sezon hazırlıklarına başlayacak.  FabFabulous attığı tweet’te 1 mevsimlik sözleşme imzaladığını ve sözleşmesini istediği zaman fesih etme hakkı olduğunu belirtti. Maaşlarını yıl sonunda alacaklarını da Holyphoenix yayınında belirtmişti. Royal Youth; FabFabulous, Crash, FireRain, Holyphoenix, Japone şeklinde gözüken kadrosuyla şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olarak gösteriliyordu. 2 Akademi Ligi oyuncusu ile Royal Youth’un yine de son şampiyon unvanını korumak isteyeceği ortada.

Son olarak Galatasaray Espor’un 2020 Kış Mevsimi’nde ligde yer almayacağı açıklanmıştı. 9 Takımın mücadele edeceği gelecek mevsim bakalım bize neler gösterecek?

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir