T1, yedek ormancısı Ellim ile çıktığı ilk karşılaşmayı kazandı League of Legends League of Legends Haberleri mix

T1, yedek ormancısı Ellim ile çıktığı ilk karşılaşmayı kazandı

LCK takımlarından T1, yedek ormancısı Ellim ile çıktığı APK Prince karşılaşmasından galibiyet ile ayrıldı.

Corona virüsü sebebiyle kısa bir süre ara verilen LCK, geçtiğimiz günlerde yeniden oynanmaya başladı. Üst sıralardaki liderlik yarışı devam ederken birincilik koltuğunda şu anda Gen.G oturuyor. T1 ise rakibinin hemen ensesinde, ikinci sırada.

3 Worlds şampiyonluğu bulunan takım, ligin başından beri as ormancısı Cuzz ile oynuyordu. Gen.G’nin ormancısı Clid ile ormancılar arasındaki en yüksek iki KDA’dan birisine sahip olan Cuzz, APK Prince karşılaşmasında forma giyme fırsatı bulamadı. Onun yerine tüm sezonu yedek kulübesinde geçiren Ellim, as takımda oynama şansı elde etti.

Yedek ormancı, çıktığı maçlarda iyi bir performans gösterdi. 3 maç üzerinden oynanan karşılaşmanın 2-0 kazanılmasında tartışılmaz bir katkısı var.

Karşılaşmanın ilk maçı zaten büyük bir T1 dominasyonu etkisinde geçti. Jarvan IV seçimi ile oynayan Ellim hem ilk kanı döktü hem de 2/0/10’luk oldukça güzel bir performans sergiledi. Takımdaki skorların %70’inden fazlasında söz sahibiydi.

İkinci maç o kadar büyük bir dominasyon ile geçmese de Ellim yine kendinden söz ettirmeyi başardı. Bu sefer Trundle seçimi yapan ormancı yine ilk kanı kendine almayı başardı. Trundle ile 2/3/14’lük bir performans sergilerken yine takımının aldığı skorların neredeyse %70’inde söz sahibiydi.

T1 bu sezon çıktığı 10 karşılaşmanın sekizini kazanmayı başardı. Karşısında kaybettiği takımlar ise Afreeca Freecs ve Hanwha Life Esports oldu. Takımın hala birincilik koltuğunda iddiası var. Bakalım bahar mevsimini kaçıncı sırada bitirecekler.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir