League of Legends

Faker, T1 ile olan anlaşmasını 3 yıl daha uzattı

Öldürülemeyen Şeytan Kral lakaplı orta koridor oyuncusu Lee “Faker” Sang-hyeok, T1 ile yaptığı anlaşma sonucunda kontratını 3 yıl daha uzattı.

League of Legends’ın için bir yüz seçmemiz gerekseydi bu yüz kesinlikle Faker’ın yüzü olurdu. Dünya üzerinde onun kadar tanınmış bir League of Legends oyuncusu yok. Artık sadece ismi ile bir marka ve T1’ın bu markayı bırakmak gibi bir düşüncesi yokmuş gibi gözüküyor.

Yıllardır T1 bünyesinde oynayan Faker, yaptıkları anlaşma ile birlikte hem kontratını 3 yıl daha uzattı hem de 3 yılın sonunda T1’da yönetici olarak çalışmaya devam edecek.

ESPN’e verdiği röportajda “T1 bünyesinde oynamaya devam edeceğim için çok heyecanlıyım ve beni bunca yıl destekleyen tüm fanlarıma minnettarım” diyen Faker şu cümleleri ekledi “T1’in bir parçası olmaktan onur duyuyorum ve oyun kariyeriminden sonra yönetici ekibi ile çalışmayı dört gözle bekliyorum. Bu takımı seviyorum ve bu organizasyonun geleceğini şekillendirmekten gurur duyuyorum.”

Öldürülemeyen Şeytan Kral, üç Dünya Şampiyonluğu ve sayısız “En Değerli Oyuncu” ödülü ile espor arenasının en büyük yıldızı. Henüz sadece 23 yaşında olan, Sihirdar Vadisi’nin GOAT’unu en az üç sene daha sahnede görebileceğimizi bilmek mutluluk verici.

“Hedefim her zaman daha fazla kazanmak fakat ana amacım ise her zaman elimden gelenin en iyisini yapmak – en azından yapabildiğim sürece” diye belirtir Faker ve eğer şanslıysak bize muhteşem oyunlarla dolu bir üç yıl daha hediye eder.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.