Team Vitality, 2023 LEC Kadrosunu Duyurdu League of Legends League of Legends Haberleri

Team Vitality, 2023 LEC Kadrosunu Duyurdu

LEC takımlarından Team Vitality 2023 yılı League of Legends kadrosunu duyurdu. Üst koridorda Photon, ormanda Bo, orta koridorda Perkz, alt koridorda Neon ve Kaiser beşlisi bu sezon Vitality için forma giyecek.

League of Legends European Championship’de (LEC) uzun yıllardır mücadele eden Team Vitality aradığı başarıyı bir türlü yakalayamayan takımlar arasında. 2016 lige dahil olan ekip, orta sıralardan hiç kurtulamadı. 2018 yılında Cabochard, Kikis, Jiizuke, Attila ve Jactrol’lü kadrosu ile normal sezonu 2. sırada bitirdi. Play-off yarı finalinde Schalke 04 Esports’a 3-1 kaybeden ekibin final ve şampiyonluk hayalleri suya düştü. 2022 de Team Vitality adına pek iç açıcı geçmedi.

2022’ye Alphari, Selfmade, Perkz, Carzzy ve Labrov ile başlayan Team Vitality, ilk mevsimde 9 galibiyet 9 mağlubiyet ile son anda play-off potasında yer aldı. Play-off ilk maçında Excel Esports’u 3-2 geçen ekip, bir sonraki turda G2’ya 3-0 boyun eğerek mevsimi noktaladı.

Yaz Mevsimi’ne yeni ormancısı Haru ile başlayan Vitality için işler iyi gitmedi. Normal sezonu yine 9 galibiyet ile bitiren ekip Excel’in arkasında kalarak play-off’lara katılamadı.

Team Vitality Umutlarını 2023’e Sakladı

Ekip dün yaptığı açıklama ile 4 yeni transferini duyurdu. Üst koridora Kyeong “Photon” Gyu-tae, ormana Zhou “Bo” Yangbo, nişancı pozisyonuna Matúš “Neon” Jakubčík ve desteğe Norman “Kaiser” Kaiser’i getirdi. Geçtiğimiz mevsim takımda yer alan yıldız oyuncu Perkz bu sezonda da Vitality’de kaldı.

Photon kariyerine 2020’de Gen.G Akademi bünyesinde başladı. Sonrasında SANDBOX ve T1’in akademilerinde görev alan oyuncu 2023 senesi için Avrupa’nın yolunu tuttu. Kariyerine Çin’de başlayan Bo, ilk olarak eStar Akademi’de başladı. Sonrasında FPX’de yedek olarak görev alan oyuncu 2023 için Vitality’nin ana kadrosunda görev alacak. Kariyerinde Avrupa dışına hiç çıkmayan Neon, bu sezonda da LEC’de kaldı. Avrupa yerel liglerinde gösterdiği başarıyı, ana lige de yansıtmaya çalışan oyuncu Schalke ve Misfits formaları ile bunu başaramadı. Kaiser geçtiğimiz sezonu MAD Lions’da tamamladı. Oldukça başarılı geçen 2021’in ardından 2022’de istediği başarıyı yakalamayan ekip de pek çok oyuncu ile yollar ayrılmıştı.

Geçtiğimiz yıldan kalan tek isim Perkz

Geçtiğimiz mevsimde de Vitality forması giyen Luka “Perkz” Perković bu sezonda da takımı için liderliği üstlenecek. Kariyerinde G2 ve Cloud9 ile pek çok lig şampiyonluğu, MSI şampiyonluğu ve Dünya Şampiyonası finalleri başarıları bulunan yıldız isim, Vitality’nin başarısı için mücadele edecek.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir