Overwatch

Overwatch, Havana’nın rengarenk sokaklarını oyuna taşıdı

Overwatch, yeni haritayla birlikte Havana‘nın rengarenk sokaklarını oyuna taşıdı. Oyuncular Küba‘nın başkentinde rekabetçi bir deneyim yaşayacak.

Havana, Küba’nın ve birçok insan için dünyanın kalbi ve başkenti. Nostalji seven birçok insan yollarını özellikle Havana ile buluşturmaya çalışır; çünkü şehir hâlâ 60’lardan kalma eski bir şehir görünümüne sahiptir, sokaklarının rengarenk yapısı ise, insanı bambaşka bir yaşama davet eder.

Overwatch, Havana’nın bu özel büyüsünün farkında ki yeni haritayla beraber Havana oyuna dahil oldu. Hem de rengarenk sokakları, arabaları ve müzikleriyle. Oyuncular, biraz da steampunk temasıyla yoğrulmuş bir şekilde Küba’nın başkentinde rekabetçi bir mücadeleye başlayacaklar.

Şehrin oyuna dahil oluşunun “oyun içi” hikayesi ise şöyle: Bir eskort harita olan Havana’da, Tracer, Genji, Winston ve Mercy, Storm Rising görevindedirler. Amaç Maximilien‘ın peşine düşmektir. Oyuncular söz konusu bu karakterlerden birini seçip örgütün peşine düşecekler, lakin görevin adından (“Fırtınanın Yükselişi”) da anlaşılacağı üzere, Maximillien aniden çıkan fırtınadan yararlanıp izini kaybettirmiştir. Oyuncuların ana görevi, fırtınanın dindiği güneşli bir günde, Havana’nın rengarenk sokaklarında düşman örgütün izini sürmektir.

Overwatch hakkındaki gelişmeleri takip etmek için 5Mid ile kalın!

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.