Overwatch Overwatch Haberleri

Overwatch League karşılaşmaları Seul’de oynanacak

Video oyunu yayıncısı Blizzard, Overwatch League ile ilgili son güncellemeleri duyurdu.

Başlangıçta planlanan etkinlik takviminde Şubat ve Mart aylarında düzenlenmesi beklenen etkinlik, Çin’de yaşanan salgın nedeniyle iptal edilmişti. Bu yeni güncellemeyle birlikte etkinliğe Güney Kore’nin Seul kentinde devam edileceği bildirildi.

Overwatch League web sitesinden yapılan resmi açıklamada Blizzard, yeni yeri ve tarihleri duyurdu. Orijinal takvime göre maçlar Çin’in Shanghai, Guangzhou ve Hangzhou kentlerinde oynanacaktı. Ancak salgın hastalığın neden olduğu sağlık endişeleri nedeniyle etkinlik iptal edildiğinde, oyunun takipçilerinin kafasında soru işaretleri oluşmuştu. Blizzard, süreci nasıl yöneteceğini takipçilerle açıklamaya çalışırken, tek hedeflerinin oyuncuları ve izleyicileri güvende tutmak olduğunu aktarmıştı.

Daha fazlası için : Overwatch League Çin’deki maçlarını iptal etti

Blizzard, Seul maçlarını 6. Ve 7. Haftalarda birkaç güne yayılacak şekilde planladı. Ayrıca telafi maçlarından bazılarının 5.haftada Seoul Dynasty ekibinin evinde oynanabileceğini de ekledi. Telafi maçlarındaki değişikliğin Washington, Florida ve Atlanta maçlarını etkilemeyeceğini de belirtti.

Seoul Dynasty COO’su Arnold Hur, karşılaşmaların kendi ülkelerinde oynanacağı için memnuniyetini belirtti. Değişikliğe verdiği desteği belirten Tweetleri de bolca beğeni topladı. “ Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, ekibimiz yardım için hazır olacaktır.” Diyen Hur, kendilerine olan güveni belirtti.

İptal duyurusu gerçekleştiğinde bu durum takipçiler için kafa karışıklığına neden olmuştu. Seul’e taşınmaya ilişkin bu yeni karar, Doğu takımları için memnuniyet yarattı. Asyalı izleyiciler etkinlik için sabırsızlanıyor. Reddit’te yapılan tartışmalarda da hayranların Seul planını desteklediği görülüyor. Her şekilde, oyuncuların ve izleyicilerin güvende olduğunun bilinmesi Blizzard organizasyonu için yeterli gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir