Overwatch Overwatch Haberleri

Overwatch turnuvası, Corona virüsü sebebiyle ertelendi

Seoul Dynasty, Corona virüsü sebebiyle Güney Kore’de düzenlenecek olan Overwatch turnuvasını ileri bir tarihe erteledi.

Güney Koreli Overwatch organizasyonu Seoul Dynasty, dünya çapında yayılan Corona virüsü nedeniyle Seul kentinde yapılacak turnuvasını iptal etti. 7-8 Mart tarihinde yapılması planlanan turnuva henüz belli olmayan ileri bir tarihe ertelendi. Geçtiğimiz haftalarda Çin’in Shanghai, Hangzhou ve Guangzhou şehirlerinde düzenlenmesi planlanan turnuvalar iptal edilmişti. Bu şehirlerde iptal edilen maçların Seul’de oynanması kararı alınmış ve eşleşmeler yapılmıştı.

Çin’in Pasifik Doğu ve Pasifik Batı gruplarında oynanması gereken 27 Overwatch Ligi maçı şu an için hala belirsiz durumda. Güney Kore’de oynanması gereken maçları da ekleyince bu sayı 33 karşılaşmaya yükseliyor. Pasifik Doğu bölümündeki takımlar iptaller nedeniyle henüz maç oynayamadı. Ligde şu anda takımların ve oyuncuların sağlığını korumak için önlemler alınıyor. San Francisco Shock ve Los Angeles Gladiators turnuva için daha öncesinde Güney Kore’ye yerleşmişti. Pasifik Doğu bölümündeki birden fazla ekip, Çin’deki Corona virüsü tehditlerinden sonra antreman merkezlerini Güney Kore’ye taşımıştı.

Güney Kore’de ki turnuva yetkilileri, Seul’de 7 Mart’ta yapılması planlanan turnuva için taraftar biletlerinin iade edileceğini ve maçların yeniden planlanacağını belirtti. Bunun Overwatch Ligi’nin programını nasıl etkileyeceğiyle ilgili ayrıntılar daha sonra paylaşılacak. Overwatch, ülkeden ayrılan oyuncular veya takımlar hakkında güncelleme yapmadı.

Daha öncesinde Seoul Dynasty, Corona virüsünden etkilenen insanlara yardımcı olmak için bağışta bulunacağını açıklamıştı. Salgın Çin’de ve dünyanın birçok yerinde insan hayatını olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Espor organizasyonları ve topluluklarının bununla mücadele etmek için bir araya gelmesi bizler için gururlanmaktan daha fazla anlam taşıyor. Dileriz bu salgın daha kötü sonuçlara yol açmadan sonlandırılır ve dünya yeniden rahat bir nefes alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir