Overwatch

Seoul Dynasty, gelirlerini Corona virüsü mağdurlarına bağışlayacak

Güney Koreli Overwatch organizasyonu Seoul Dynasty, Corona virüsünden etkilenen insanlara yardımcı olmak için bağışta bulunacağını açıkladı.

Seoul Dynasty tarafından yapılan açıklamada, Mart ayı içinde yapılan oyun içi mal satışları, skin satışları ve oyun evi gelirlerinden elde ettiği tüm kazancı salgından etkilenenlere aktarılacağı belirtildi. Espor topluluğu tarafından yapılan yardımlara bir yenisi daha böylelikle eklenmiş oldu.

Çin ana karasında ölüm sayısı 2000’in üzerine çıktı. Karantinaya alınan Diamond Princess yolcu gemisinden de yolcular ayrılmaya başladı. Ülkenin Hubei eyaletinde de Wuhan’da salgından etkilenenlerin sayısı 75.000’i aşmış durumda. Salgın her geçen gün küresel bir kriz haline geliyor.

Gen.G COO’su Arnold Hur yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Personel, oyuncu ve antrenörlerle konuştuktan sonra Gen.G ve Seoul Dynasty  gelirlerimizin tamamını, turnuvaya ev sahipliğinden elde ettiğimiz geliri ve oyun içi gelirlerimizi Corona virüsünden etkilenenlere bağışlamaya karar verdik. Bugünden mart ayının sonuna kadar elde edeceğimiz tüm gelirler çeşitli kuruluşlar aracılığıyla yardım için bağışlanacak.”

Önceki gelişmeler için : Overwatch League karşılaşmaları Seul’de oynanacak

Corona virüsü salgını Overwatch League’de oyunların ertelenmesine, çeşitli güvenlik ve sağlık endişelerine yol açmıştı. Çin’de oynanması planlanan karşılaşmaların da Güney Kore’de aktarıldığını yazmıştık. Salgın Çin’de ve dünyanın birçok yerinde insan hayatını olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Espor organizasyonları ve topluluklarının bununla mücadele etmek için bir araya gelmesi bizler için gururlanmaktan daha fazla anlam taşıyor. Dileriz bu salgın daha kötü sonuçlara yol açmadan sonlandırılır ve dünya yeniden rahat bir nefes alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir