PUBG Mobile

Tencent, PUBG Mobile için 2020 yılındaki planlarını anlattı

Çin’in ve dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Tencent, milyonlarca kişi tarafından oynanan PUBG Mobile için 2020 yılındaki espor planlarını açıkladı. Dev şirket, 2020 içindeki organizasyonlar için 5 milyon dolar ayırmış durumda.

PUBG, piyasaya ilk çıkış yaptığında adeta ortalığı alt üst etmişti. Gerçeğe yakın görüntüleri ve oynanışıyla battle royale türüne yeni bir soluk getiren oyun, oyun dünyasını da yeni bir döneme sokmuştu. Zamanla oyuncularını kaybeden PUBG, Tencent’in olaya dahil olmasıyla birlikte PUBG Mobile ile birlikte ceplerimize de gelmişti.

PUBG Mobile World League, 2020 yılında PUBG Mobile Club Open ile birlikte ilerleyecek. Gelecek yıl içerisindeki planlarını bir piramit şekliyle açıklayan şirket, amatör, yarı profesyonel ve profesyonel oyuncular için ayrı ayrı organizasyonlar düzenleyecek.

Piramit’in en altında amatör oyuncular için yapılacak olan Campus Championship bulunuyor. Hemen ardından ise  Clup Open ve Pro League organizasyonları bulunuyor. Tencent, bu organizasyonları yarı profesyonel ve ülke seviyesinde olacağını belirtti. Buradaki en iyi takımlar ise Regional Pro League’e katılmaya hak kazanacak. Turnuvalar World League ile devam edecek. Piramit’in son adımında ise  World Championship 2020 bulunuyor.

2020 SEA Pro League, Endonezya, Tayland, Vietnam ve Malezya’yı kapsayacak. Ayrıca diğer 2 Pro League de Amerika Kıtası’nı ve Güney Asya’yı kapsayacak. 2020 World League ise iki ayrı mevsime ayrılacak. Bu mevsimler mayıs ve ekim ayında başlayacak. 2020 yılı içerisindeki organizasyonların toplam ödül havuzu ise 5 milyon dolar.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.