5mid Özel: Altay Espor Genel Menajeri "Erdican Çilengir" Röportajı Röportaj

5mid Özel: Altay Espor Genel Menajeri “Erdican Çilengir” Röportajı

5mid.com ekibi olarak ulusal espor sahnemizin tüm paydaşlarını sitemizde ağırlamaya devam ediyoruz. Sizler için Altay Espor Genel Menajeri Erdican Çilengir ile röportaj gerçekleştirdik.

1- Erdican Çilengir kimdir? Bize hem kendinden hem de espor geçmişinden bahseder misin?

Merhaba ben Erdican Çilengir. 22 Yaşındayım ve İzmir’de yaşıyorum. Web Tasarım Bölümü’nden mezunum. Sekiz senedir espor sektörü içerisindeyim. Espor sektöründe oyuncu kariyerimde, sekiz senedir aktif olarak FIFA oynuyorum ve üç senedir de profesyonel olarak mücadele ediyorum.

2- Hangi oyunlarda yatırımlarınız mevcut? İlerleyen zamanlarda başka oyunlara da giriş yapma planlarınız var mı? Varsa hangi oyunlara yatırım yapmayı planlıyorsunuz?

-Şu an güncel olarak VALORANT, Fifa 23, Sim Racing ve Fortnite oyunlarında mücadele ediyoruz. İlerleyen zamanlar için farklı oyunlara da giriş yapmayı düşünüyoruz ancak ilk hedefimiz şu an ki aktif şubelerimizi güçlendirip, sağlamlaştırmak. Genç esporcular üzerinden ilerlemek. Bu yüzden şu an için yakın zamanda yatırım yapmayı düşündüğümüz bir oyun yok.

3- Altay Spor Kulübü espor sahnesine girmesinde yer alan hikayesini anlatabilir misiniz?

Köklü geçmişinden aldığı güçle toplumun her kesimini kucaklamak, kuruluş felsefesine uygun olarak ülke değerlerimize sahip çıkmak, yarışmacı ve yetiştirici kimliğiyle ülkemizin en saygın kulübü olmak. “Büyük Altay” unvanına yakışır şekilde, her Altaylının gurur duyacağı uluslararası sürdürülebilir sportif başarıları elde ederken, her alanda kendi kendine yeten ve kendisiyle yarışan bir sistem yaratarak ülke ve dünya da espora ilham veren bir gelecek oluşturmak. Altay Spor Kulübü’nün espor şubesinin bulunmadığını gören bir grup üniversiteli genç 2019’da Altay Spor Kulübü’nün o zaman ki yönetimiyle iletişime geçip, şubenin açılması için başvuruda bulunmuştur. İlk zamanlar çok sıcak bakılmasa da sonrasında şube açılmıştır. Espor şubemiz 23 Ekim 2019 tarihinde kurulmuştur. Espor projesi ilk FIFA Pro Clubs oyunuyla başladı. 3 yılın sonunda geçtiğimiz yaz 11 Haziran 2022 şube yönetimine biz geldik.

4-Altay Espor hangi branşlarda mücadele ediyor?

-VALORANT, FIFA, Sim Racing ve Fortnite

5-Türkiye Espor Futbol Ligi’nde bulunduğunuz konumu nasıl yorumlarsınız?

-Konum olarak iyi bir konumda olduğumuz söylenemez ama çok karakterli bir oyuncu grubuna sahibiz. Haftanın 7 gününde 3-4 saat idman yapan bir takımız kaybettiğimiz puanların hepsine 2. devrede talibiz

6- Gelecekte Game Changers VALORANT Kadın takımı kurmayı planlıyor musunuz?

-Gelecek elbette kadın takımı kurmak isteriz ama şuanda aktif olan şubelerimizi güçlendirdikten sonra VALORANT kadın takımımıza yatırımlar yapıp BÜYÜK ALTAY adını tüm branşlarda tüm oyunlar da duyurmak istiyoruz

7- FIFA Pro Clubs takımınız üst lige çıkmaya hak kazandı. Gelecek hedefleriniz neler?

Şampiyonlar Ligi’nde gruplardan çıkmayı başardık bunun sevinci içerisindeyiz gidebildiğimiz yere kadar gidip o kupayı müzemize getirmek istiyoruz. Tarihi kupalarla olan camiamıza bir kupa da biz getirmek istiyoruz. Gelecek ile ilgili Altay Espor olarak, espor akademi kurmak istiyoruz. Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en büyük espor akademilerinden birini kurmak istiyoruz. Ayrıca Altay Alsancak Stadı’nın altına, Türkiye’nin ilk takım espor stadını açmak istiyoruz. Burada hem geleceğin espor oyuncularını yetiştireceğiz hem de kulübümüze gelir sağlamış olacağız.

5mid.com ekibi olarak Erdican Çilengir’e teşekkür eder, Altay Espor ailesine başarılar dileriz.

5mid Özel: Papara SuperMassive Oyuncusu “Burzzy” Röportajı

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir