100 Thieves VALORANT turnuvasının galibi Team Shroud oldu VALORANT

100 Thieves VALORANT turnuvasının galibi Team Shroud oldu

Amerika kuruluşlu espor organizasyonunun düzenlediği 100 Thieves Invitational VALORANT turnuvasının galibi Team Shroud oldu.

Kapalı beta aşamasına henüz geçmesine rağmen şimdiden VALORANT’ın espor sahnesine atacağı adımlar ilgi çekiyor. Daha çok taze olan oyun için dikkat çekici turnuvalar hazırlanmaya başladı bile. Bu turnuvalardan birini de bilinen espor organizasyonlarından birisi olan 100 Thieves düzenledi.

Geçtiğimiz gün düzenlenen turnuvaya, topluluğun bildiği ve sevdiği isimler davet edildi. 4’er takımdan oluşan iki grupta mücadele eden takımlar, yarı finale yükselebilmek için geubunu ilk ikide bitirmek zorundaydı.

A grubunda mücadele eden dört ekip sırasıyla Team Shroud, Team Timthetatman, Team Courage ve Team Ninja’dan oluşuyordu. Bu gruptan Shroud’un ve Timthetatman’in takımı yarı finale yükselmeyi başardı.

B grubunda ise aynı zamanda organizasyonun sahibi olan Matthew Haag’in takımı Team Nadeshot, Team Summit1g, Team Yassuo ve Team DrDisRespect mücadele etti. Grup aşamasından sağ çıkan iki takım Team Nadeshot ve Team Summit1g oldu.

Yarı finalde ise Nadeshot’ın takımı Team Timthetatman karşısında elendi. Shroud da takımı ile birlikte Team Summit1g’yi eleyerek finale yükseldi. Finalde de Team Timthetatman’i eleyen Team Shroud, 100 Thieves Invitational VALORANT turnuvasının şampiyonu oldu.

Team Shroud’un kadrosu genel olarak eski CS:GO profesyonellerinden oluşuyordu. Hiko, Skadoodle, Brax ve AZK geçmişte profesyonel olarak CS:GO oynuyordu. Tabii ki Shroud da öyle.

Önümüzdeki yaz mevsiminde tam olarak çıkışını gerçekleştirecek olan VALORANT, daha şimdiden oyuncuların ilgisini üzerine çekmiş durumda. Bakalım ileride oyunculardan nasıl geri dönüşler ile karşılaşacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir