VALORANT

Galatasaray Esports Female ESA Rebels Skandalı

Galatasaray Esports Female kadrosunda geçtiğimiz hafta VCT Game Changers EMEA Round 3 karşılaşmaları devam ederken Galatasaray Esports ve Turgutlu Belediyesi Esports Ladies karşılaşmasında hile skandalı sosyal medya gündeminde çalkantıya neden olmuştu. Serinin 2. haritası Fracture mücadelesinde hileci tespit edildi ekranı nedeniyle maç durmuştu. Karşılıklı iki takımdan ve oyunculardan birden fazla açıklamalar sunuldu. Buna rağmen Riot Games tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Galatasaray Esports Yetkilileri Tarafından Yapılan Açıklamalar

Galatasaray Esports tarafından konuyla ilgili açıklama yapıldı. ”VCT Game Changers EMEA Stage 1 Elemeleri’nde Turgutlu Bld Esports ile oynadığımız ve 14-12 kaybettiğimiz ilk haritanın ardından ikinci maçın ilk round’unda “Hileci Tespit Edildi” uyarısıyla karşılaşmaya ara verilmiştir. Olay hakkındaki gerekli bütün belgeler turnuva yetkilileriyle paylaşılmıştır. Turnuva hakemleri inceleme veya erteleme kararı olmaksızın takımımızı turnuvadan diskalifiye etme kararı almıştır. Kulüp olarak konuyla ilgili bütün belgeleri teslim ederek müraacatlarımızı yapmış bulunmaktayız. Konuyla ilgili turnuva tarafından yapılacak geri dönüşü sizlerle paylaşıyor olacağız.” şeklinde olmuştu.

Yaşananlar sıcaklığını korurken yeni bir skandal daha gündeme düştü. VALORANT 2023 REBELS I Turnuvası’nda Main Event’a yükselme maçında DenizBank İstanbul Wildcats Female ile karşılaşan Galatasaray Esports Female maçı 2-1 kaybetti. Maç sonucunda Denizbank İstanbul Wildcats tarafından yapılan açıklamada ”Rakip Koç’un Haven haritası oynandığı esnada oyuncusuna, oyun içerisinde özel mesaj yoluyla bilgi verdiği tespit edildi ve hakemlere başvurduk. Hakemlerin aldığı karar, rakip Koç’un lobiden uzaklaştırılarak haritanın kalan roundların oynanması yönünde olduğundan Haven haritasına devam edip 13-9 kazandık!” sözlerine yer verdi.

Bu açıklamalara ne Galatasaray Esports tarafından nede oyuncular tarafından yanıt verilmedi. Ayrıca konuda ismi geçen Galatasaray Esports Female koçu Armağan ‘L1X1NN‘ Yeğin’de herhangi bir açıklamada bulunmadı. L1X1NN VCT: Turkiye Birlik Ligi: Split 1‘de DenizBank İstanbul Wildcats koçu olarak görev almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir