VALORANT

VCT Game Changers Maçı Sonrası Hile İddiaları Ortaya Atıldı!

VCT Game Changers EMEA Round 3 karşılaşmaları bugün 19:00’da oynanması planlanıyordu. Karşılaşmalar devam ederken Galatasaray Esports ve Turgutlu Belediyesi Esports Ladies karşılaşmasında hile skandalı sosyal medya gündeminde çalkantıya neden oldu.

Taraflardan gelen ilk açıklama Turgutlu Belediyesi Esports Ladies oyuncusu Yağmur daffy Kaya tarafından twitlonger aracılığıyla yapıldı. ”Merhaba bugün saat 19:00’da Galatasaray esports ile maça başladık normal şekilde ilerliyordu ve ilk maçı uzatmalarda 14-12 kazandık. Sonra ise 2.maça girişte bulunduk ve maça başlar başlamaz 10 saniye içerisinde kırmızı ekran yani hile ekranıyla karşılaştık videoda göreceğiniz üzere. Naksu (bill skarsgard) nickli kişi lobimizden banlandı bizde bunu adminlere bildirerek bekledik bize gelen bilgiye göre hesap şuan inceleniyor + Galatasaray esports turnuvadan men edildi. Diğer oyuncuların eline sağlık.

Turgutlu Belediyesi Esports resmi hesabından yapılan açıklamayla devam etti. “VCT GC EMEA Qualifier Round 3 Hakkında Bilgilendirme Rakibimiz Galatasaray Espor Female’ın seçmiş olduğu Ascent haritasını 14-12 kazanmamızın ardından bizim seçimimiz olan Fracture haritasının henüz başında hileci tespit edildi yazısı ile karşılaştık. Bu olayı adminlere bildirdikten sonra yaklaşık 45 dakikalık sürecin sonunda DivE tarafı bizlere şu an için net bir bilgi veremeseler de rakibin dört kişi kalmasından dolayı diskalifiye olduklarını ve bizim bir üst tura yükseldiğimizi bildirdi.

Turgutlu Belediyesi Esports tarafından açıklamaya Galatasaray Esports oyuncusu Sude xenia Altaş tarafından hemen cevap geldi. ”Kimse bir şey bilmeden yorum yapabiliyor kolayca bu kadar kötü niyetli olmayın lütfen insanların emekleri var başınıza bir şey geldiğinde çok kötü hissedersiniz yapmayın hoş değil oyun hayatınız olmasın insanlıktan çıkıyorsunuz cidden söylediğiniz şeyler sadece o kişiye değil, hepimize yapılmış oluyor umarım benzerini yaşamazsınız.

Galatasaray Esports Yetkilileri Tarafından Yapılan Açıklamalar

Galatasaray Esports tarafından konuyla ilgili açıklama yapıldı. ”VCT Game Changers EMEA Stage 1 Elemeleri’nde Turgutlu Bld Esports ile oynadığımız ve 14-12 kaybettiğimiz ilk haritanın ardından ikinci maçın ilk round’unda “Hileci Tespit Edildi” uyarısıyla karşılaşmaya ara verilmiştir. Olay hakkındaki gerekli bütün belgeler turnuva yetkilileriyle paylaşılmıştır. Turnuva hakemleri inceleme veya erteleme kararı olmaksızın takımımızı turnuvadan diskalifiye etme kararı almıştır. Kulüp olarak konuyla ilgili bütün belgeleri teslim ederek müraacatlarımızı yapmış bulunmaktayız. Konuyla ilgili turnuva tarafından yapılacak geri dönüşü sizlerle paylaşıyor olacağız.

Konuyla ilgili ardından Galatasaray Esports Genel Menajeri Deniz Çınar tarafından açıklama yapıldı. “Birçok profesyonel oyuncu daha önce bu şekilde ban yedi ve itirazları sonucu hile olmadıkları anlaşılarak banları açıldı. Geri dönüşü olmayan sözler söylemeden önce lütfen nihai kararı bekleyin. İtirazımızı yaptık, inceleme sonrası bizmle paylaşılacak sonuca göre aksiyon alacağız.

Konuyla ilgili Riot Games tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

VCT Game Changers EMEA Qualifier Round 1 ve VCT Game Changers EMEA Qualifier Round 2 maç sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz.

 

2 Comments

  • Kerim Öztuna 9 Nisan 2023

    Videodaki kırmızı ekran gerçekten varsa, bu baya jhile kanka. Ama Galatasaray gibi büyük bir takımın neden böyle bir hile yapacağını da anlamış değilim.

  • Engin Gökçe 9 Nisan 2023

    Şok oldum gerçekten! Galatasaray Esports’un böyle bir şey yapabileceğine inanamıyorum. Sizce gerçekten hile yaptılar mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir