VALORANT

VCT Game Changers EMEA Qualifier Round 1 Sonuçları!

128 takımın yer aldığı VCT Game Changers EMEA elemelerinde ilk gün tamamlandı. Birbirinden zevkli maçların oynandığı aşamada temsilcilerimiz son derece başarılı bir grafik çizdiler. Resmi yayın olmasa da, bir çok takım ve oyuncu maçları bireysel Twitch kanallarından yayınladılar ve eşleşmeler son derece ilgi topladı. BO3 (best of three) şeklinde oynanan maçların Türk takımları ve Türk oyunculara sahip takımlar için sonuçlar şu şekilde:

Galatasaray Espor Female 2 – 0 PROXIMA

Icebox: Büyük çekişmeye sahne olan maçın ilk yarısı 7-5 PROXIMA üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci yarıda harika bir geri dönüşe imza atan Galatasaray uzatmalarda haritayı 14-12 kazandı.

Lotus: İlk yarısı 8-4 biten maçı Galatasaray 13-5 kazandı ve seride durumu 2-0‘a getirerek adını bir üst tura yazdırdı.

7 States S 2 – 0 OMNIAggs

Pearl: Harita boyunca ipleri elinde tutan 7 States S, Pearl haritasını 13-5 kazandı.

Icebox: İlk yarıyı 8-4 önde kapatan temsilcimiz, üstünlüğünü maç sonuna kadar sürdürdü ve haritayı 13-7 önde bitirerek adını bir üst tura yazdırdı.

S4LUTE 2 – 0 Anorthosis Famagusta Esports Female

Icebox: S4LUTE, maça 2-0 önde başladı fakat rakibi buna iyi reaksiyon vererek durumu kendi lehine 3-2’ye getirdi. Ancak haritanın kalanında ipleri eline alan temsilcimiz, haritayı 13-4 kapattı.

Split: Rakibine karşı büyük bir üstünlük sağlayan S4LUTE, haritayı sürklase ederek 13-0 gibi bir skorla adını bir üst tura yazdırdı.

FiveTales Espor 2 – 1 To The Moon

Icebox: 6-6 eşitlikle sonuçlanan ilk yarının ardından To The Moon haritayı 13-7 önde kapattı.

Ascent: Kafa kafaya giden mücadelede FiveTales hata yapmadı ve 13-11 kazanarak skoru eşitledi.

Fracture: 8-4 FiveTales üstünlüğüyle biten ilk yarının ardından To The Moon ekibi çabalarıyla maçı çevirmeyi denese de başarılı olamadı ve 13-10 sonuçlanan harita neticesinde FiveTales bir üst tura çıkmaya hak kazandı.

Pracsite Angels 2 – 1 Majesty Maidens

Icebox: Pracsite Angels haritaya iyi başlasa da rakibine diş geçiremedi ve Icebox haritasını 13-9 kaybederek seride geriye düştü.

Ascent: Son derece çekişmeli geçen haritayı Pracsite Angels uzatmalarda 14-12 kazanarak seride skoru eşitledi.

Haven: İlk yarıyı 11-1 gibi ezici bir üstünlükle kapatan temsilcimiz, ikinci yarıda çok iyi oynamasa da maçı kapatmayı bildi ve 13-7‘lik skor ile adını bir üst tura yazdırmayı başardı.

ROZENN 2 – 1 Impulse GW Golden

Icebox: Impulse GW Golden, maça son derece iyi başlayarak skoru 10-7’Ye kadar getirse de temsilcimiz iyi bir dönüşe imza atarak haritayı 13-11 kazandı.

Split: Maç boyu öne geçmeyi başaramayan temsilcimiz rakibine 13-9 mağlup oldu ve eşleşme üçüncü haritaya uzadı.

Ascent: Harita boyunca üstünlüğü elinde bulunduran ROZENN, Ascent haritasında rakibini 13-9 ile geçerek seride durumu 2-1‘e getirdi ve bir üs tura çıkmaya hak kazandı.

Turgutlu Belediyesi Esports Ladies 2 – 0 Ranked Demons

Lotus: TES Ladies, 5-7 geride kapattığı savunma tarafının ardından güzel bir saldırı performansı göstererek haritayı 13-9 kazanmayı bildi.

Ascent: Harita boyunca üstünlüğünü rakibine hissettiren temsilcimiz haritayı 13-7 ile geçti ve 2-0‘lık genel skor ile adını bir üst tura yazdırdı.

FUT Jeff 2 – 0 Anaru Female

Icebox: FUT Jeff, 6-7 geride bitirdiği ilk yarının ardından harika bir oyunla haritayı 13-7 ile geçti ve seride durumu 1-0‘a getirdi.

Haven: İlk haritanın tam tersine, 11-1 ile ezici bir üstünlük kurduğu rakibine karşı maçı kapatmakta zorlanmadı ve 13-4 ile adını bir üst tura yazdırdı.

Kucukcekmece Espor 0 – 2 ALTERNATE aTTaX Ruby

Pearl: Temsilcimiz, 2-10 geride bitirdiği ilk yarının ardından oyuna dahil olmaya çalışsa da çabaları yetersiz kaldı ve haritayı 6-13 kaybetti.

Lotus: Rakibin ilk haritadaki üstünlüğü Lotus haritasına da sirayet etti ve Küçükçekmece Espor 3-13 kaybederek turnuvaya veda etti.

Pcific Luie 2 – 0 Clueless

Pearl: Pcific Luie, ilk haritada ağır bir üstünlük kurduğu rakibine karşı sadece bonus roundu kaybederek 13-1 ile seride durumu 1-0‘a getirdi.

Icebox: Tabanca roundunu kaybederek geriye düşse de, temsilcimiz ilk haritadaki üstünlüğünü sürdürdü ve 13-3 kazanarak adını bir üst tura yazdırmayı başardı.

DenizBank Istanbul Wildcats 2 – 0 QUIT

Icebox: Harita boyunca ipleri elinde bulunduran Wildcats, QUIT ekibine karşı haritayı 13-8 önde bitirdi.

Lotus: İki temsilcimizin karşı karşıya geldiği eşleşmede, başından sonuna kadar Wildcats üstünlüğüne şahit olduk ve harita 13-4 Wildcats lehine sonuçlandı. Bu neticede QUIT turnuvaya veda etti.

BBL Queens 2 – 0 Serpes Viboras

Haven: Kendi değimleriyle “fırtına” gibi başladıkları eşleşmede BBL Quenns, ezici bir üstünlükle 13-0 galip gelen taraf oldu.

Split: İlk haritadaki üstünlük ikinci haritaya da sirayet edince temsilcimiz rakibine karşı 13-1 üstün geldi ve sadece 1 round kaybederek adını bir üst tura yazdırdı.

GeeKay Esports Cherry 2 – 0 Saints

Split: Temsilcimiz jduh‘un yer aldığı GeeKay Esports Cherry, rakibine karşı ezici bir skorla 13-1 galip geldi.

Haven: İkinci haritada da işler farklı olmadı. Mısır temsilcisi 2-0 geri düşmesine rağmen oyundan düşmedi ve 13-3‘lük net bir skorla adını bir üst tura yazdırdı.

FOKUS Sakura 2 – 0 Yasuke

Haven: 13-9 | Fracture: 13-6

Haven: Temsilcimiz rainssa‘nın yer aldığı FOKUS Sakura takımı, 10-2 önde kapattığı ilk yarıdan sonra biraz zorlansa da rakibini 13-9 ile geçmeyi bildi.

Fracture: Dengeli geçen ilk yarının ardından FOKUS, ipleri eline aldı ve 13-6 gibi net bir skorla adını üst tura yazdırdı.

Acend Rising 2 – 0 Tamaria Altunga Female (FF)

Tamaria Altunga Female turnuvadan çekildiği için karşılaşma oynanmadı ve temsilerimiz schnellÆ ve Lateu‘nun yer aldığı Acend Rising, bir üst tura yükseldi.

 

VCT Game Changers EMEA Qualifier Round 1‘de 17 temsilcimizin 15’i Round 2’ye kalmaya hak kazandı. Round 2, 6 Nisan Perşembe günü oynanacak. Üst tura çıkmayı başaran tüm temsilcilerimizi tebrik eder, turnuvanın devamında başarılar dileriz.

 

Game Changers hakkında yaptığımız detaylı haberimize buradan ulaşabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir